Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan cseréltek olajat az...

Hogyan cseréltek olajat az autótokban?

Figyelt kérdés

Miután le engeditek a motorból fáradt olajat,ki szoktátok mosni

valamivel a motort,mielőtt fel töltitek új olajjal?


2011. okt. 20. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak simán kiengedem és feltöltöm.
2011. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mosom ki ,nem tesz jót szerintem,mert feloldja a már megkötött lerakódást és pont az fog valamit eltömíteni. Viszont sokkal tovább hagyom csepegni mint egy szerelő,mert időm van rá.Kicsavarom a leeresztőt,addig kicserélem a szűrőket, megeszem az ebédet aztán vissza a csavar :D Szóval hagyom vagy 1órát csepegni.
2011. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mosni nem..

Leengedés: meleg autóval beállok, olajcsavar nyit, szelepdekni sapkája levesz, olajszűrő kicsavar.

Otthagyom egy órára, visszafelé értelemszerű.

Talán kis olajtöltés az új szűrőbe, gumitömítés megkenése olajjal (fáradt is jó, úgyis olajos a kezem) többi már megy.

Újraindításkor semmi gázadás, fel kell töltődni a szűrőnek, mindennek, ez ca. 10-20 másodperc..

2011. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Melegen ajánlott csinálni. Hígabb az olaj hamarabb kifolyik nem marad fáradt olaj a motorban.

A szűrőket is ajánlatos cserélni ilyenkor.

visszatekered a csavart az olajdeknin ,mehet rá a szűrő. Fel kell tölteni az új olajjal és ennyi. Bár én egyszerre levegő szűrőt is szoktam cserélni csak előtte kezet kell mosni mert tiszta olaj lesz minden ha összefogdosom.

2011. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!
2011. okt. 20. 23:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Beviszem a szervizbe.
2011. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Beviszem a szervizbe."

Igaz, nem mindenkinek van lehetősége, de szervizben sokszor az olajnívópálca helyén benyúlnak egy csővel, leszívatják (marad ami marad alapon), szűrőcsere, feltöltés, max 10 perc... Ez így nekem nem felel meg, és engedtessék meg, hogy az általam vásárolt olaj kerüljön bele, amit nem sajnálok a motortól.

2011. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Haverom autószerelő, ketten szoktuk lecserélni, leengedjük a fáradt olajat, olajszűrőt levesszük, rakunk a helyére új olajszűrőt, és feltöltjük az új olajjal, ennyi, sokkal olcsóbb mint szervízben ahol elkérnek ennyiért 10-20 ezret.
2011. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 22. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!