Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom megcsinálni,...

Hogyan tudom megcsinálni, hogy a riasztóval együtt működjön a centrálzár is?

Figyelt kérdés

Van riasztós és centrálzár is a kocsimban, de úgy van megcsinálva, hogy ha megnyomom a gombot a riasztó irányítóján akkor csak a riasztó kapcsol be vagy ki, és ki kell zárnom a kocsimat kulccsal, akkor aktiválódik az összes ajtózár egyszerre.

Úgy szeretném, hogy gombnyomásra egyből ki is nyitna meg a riasztót is levenné, ezt hogyan lehet megcsinálni?


2010. dec. 10. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
riasztó ajtózáró/nyitó kimeneteire kell kötni a központizár nyitás/zárásérzékelő vezetékeit. Nem nagy cucc,ha van egy kis elektronikai érzéked.
2010. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elektrós szakközepet végeztem, úgyhogy illene tudnom:D

És hol találom meg a helyet ahol ezeket be tudom kötni?

A bekötés ideje alatt le kell vennem az aksi sarut?

2010. dec. 10. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a lámpák felvillannak a kapcsolás közben. Oda kell egy 12V-os relét kötni, aminek az érintkezői kapcsolják a zárat. A sarut (legalább a negatívot)mindenképpen ved le!
2010. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó: Nem lesz jó, mert maximum nyitóimpulzust, vagy záróimpulzust tudsz vele működtetni. Ráadásul minden indexelésnél lezárna az ajtó.

A Riogatónak biztosan van két kimenete az ajtók nyitásához/zárásához. Azokat kell rákötni a központi vezérlőjére.

2010. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 10:07

Előtted válaszoló vagyok.

Teljesen igazad van!

Miután elküldtem a választ, már rájöttem, hogy nem ilyen egyszerű. Ezért is néztem most vissza, hogy megírjam, hogy elhamarkodtam a válaszomat és ne vegye figyelembe a kérdező.

Bocs'

2010. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!