Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karosszéria rozsdásodása...

Karosszéria rozsdásodása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Rozsdásodik az autóm karosszériája a hátsó kerék fölött, sajnos annyira súlyos, hogy már át is lyukadt. Nem szeretném az egész elemet kicserélni, mert az autó java részét az teszi ki, és drága is. Van valami olcsó megoldás?
2010. dec. 12. 01:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem is kell elemet cserélned. Léteznek javítóívek, 3ezer Ft körül, autótól függően. Itt inkább a lakatosmunka és a fényezés ami többe kerül.

Ha "stáholni" akarsz, akkor lecsiszolod a lyukas-rohadt rész körül és gitt + javítófesték.

Léteznek rozsda átalakítók, amivel előtte át lehet kenni, de én személy szerint nem hiszek benne.

2010. dec. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Nekem is ilyen volt 20 éves CRX-emnél. Flex-szel leszedtük a festéket, be lett hegesztve az új lemezdarab a lyukba, kapott gittet és ment a festőhöz.
2010. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mazda 323, 17 éves, holnap viszem a szerelőhöz. Amúgy köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 12. 20:19
 4/5 A kérdező kommentje:
A hegesztésre amúgy gondoltam én is, a kínos az, hogy a benzintank alatt van ez.
2010. dec. 12. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Ha elkezded hegesztgetni, azzal általában az a baj, hogy ennyire rohad sárvédőnél, ami már átlyukadt, nem bisztos, hogy lesz mihez hegesztened.

A sárvédőív csere viszonylag tartós megoldás és olcsó.

Nálam, anno a Vectrámhoz 2800Ft/oldal volt.

2010. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!