Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj lehet abból, ha tisztán...

Baj lehet abból, ha tisztán fagyállóval töltöm fel az autó hűtőrendszerét?

Figyelt kérdés
Leeresztettem az imént a hűtőfolyadékot az autóból, mert már csereérett volt, de csak most vettem észre, hogy nincs itthon desztillált víz, amivel felönthetném a fagyállót. Szerintetek gáz, ha tisztán beleöntöm a fagyállót, és úgy használom?
2010. dec. 14. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
a -70körülit igen "gáz" a -30körülit nem, sőt...
2010. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
-30 körülit nyugodtan.
2010. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
gáz, mert a fagyállónak rosszabb a hőelvonó képessége, gyakorlatilag szigetel, így könnyen előfordulhat, hogy kint fagypont alatt besül a motorod.
2010. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tiszta fagyálló nagyon sűrű és rosszabb a hűtése mint vízzel keverve.Nem véletlen keverik vízzel. Csak a fagyás meggátlása miatt van a glikol.
2010. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik új autómat a gyárban tömény fagyállóval töltötték föl ,erre 4 éves korában jöttünk rá, amikor elkezdett csöpögni a hűtő és a szerelő túl sűrűnek találta az anyagot és hozott egy mérőt kiderült ,hogy még mindig - 70 fokos a 4 éves fagyálló.
2010. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KÁELEF ***** válasza:
Azzal KELL feltölteni ha nem akarod hogy szétszedje a rozsda. Én a ladánál, skodánál, suzukinál is fagyállót használok, vizet NEM. Meg szintetikus motorolajat, a skodánál soha nem is forrt fel a hűtővíz.
2010. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a azért nem vizet töltenek bele mert, hogy korrodálódik, az alacsony fagypont miatt használnak fagyálló és hogy kenje az alkatrészeket.
2017. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mitől csöpöghet nekem a víz a robogóból? a tömény fagyálló ki tudja enni a szimeringet?
2023. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!