Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegben az első reggeli...

Hidegben az első reggeli indítás nagyon nehézkes. Mokor beindul eléggé egyenetlen a motor járása, de ez pár másodperc alatt megszűnik. Mi lehet a baj? 1.5dci motor

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 14:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

5 éves a kocsi. Most van benne 160ekm. Éjjel-nappal megyek vele. Ez a 3. telem vele. Az előző 2 télen is ugyan ez volt a helyzet. Még nem volt olyan hogy nem indult el. Nyáron semmi baja. Hát akkor ezek szerint nem szereti a hideget. Ma pl -2fokban pöccre indult, és az alapjárat is tökéletes volt..

Ma vettem egy ugymond áthidaló kábelt, ez arra hivatott hogy egyik autó szivargyújtójáról lehet tölteni egy másik kocsit szivargyújtón keresztül. Szerintetek az én Meganomat is lehet így tölteni? Mármint szivargyújtón keresztül? Nem tesz kárt a kocsiban? (ez csak arra az esetre kell, ha nem indulna esetleg valahol az aksi miatt..

2010. dec. 20. 20:04
 12/16 anonim ***** válasza:
Tölteni valószínűleg lehet, de mivel a szivargyújtók is biztivel védettek általában, így ha nagyon gatya az aksi és nagy áramot vesz fel, akkor a bizti kiéghet. A másik probléma lehet, hogy csak akkor kapcsol a szivargyújtó, ha a kulcs el van fordítva.
2010. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy kell gyújtás. A töltő elvileg max 10A-t ad le. Elvileg a szivargyújtók biztija is 10A-es. Remélem nem lesz rá szükségem...
2010. dec. 20. 20:41
 14/16 Főzős Laci ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok!Opel B Omega 2.2DTI,315.000 km.-6,-8 foknál csak a harmadik,negyedik indítózásra indul,de akkor azonnal szépen beindul.

Bizony járatni kell 2-3 percig a motort,a dízelnél én a 6,7 percre esküszöm.Hagyni kell,hogy elérje az alapjáratot,akkor lehet indulni!

2016. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mivel a motor Diesel, így nem elektromos szikra gyújtja be a dieselt, hanem a sűrített levegő, ami normál esetben kb 700-800c fokra melegszik - 10c körül ez már lemehet 500 c ra is és így nehezebben indul a motor

Még a benzinesek is könnyebben indulnak télen

2018. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Miért nem mondja neki senki, hogy az izzítórendszert le kellene ellenőrizni? Akkor szokott ilyen szarul indulni meg egyenetlenül járni, illetve vastag kék füstöt nyomat, amíg nem ég rendesen el a gázolaj. Az 4 izzítógyertya ellenállását meg KELL mérni ami nem lehet több mint 2.5Ohm. Ha nem 12V-os, hanem 5V-os gyorsizzító gyertya, akkor meg mégkevesebb. Meg azt sem árt megnézni hogy, ki megy-e az áram az izzítógyertya csatlakozóhídra vagy kábelekre adott esetben. :D
2020. febr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!