Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi egy akkumulátor átlagos...

Mennyi egy akkumulátor átlagos élettartama? Ha több áramot tárolni képes akkut vennék, azzal hosszabb távon biztosabb az indítás?

Figyelt kérdés

Átlagos, (alsó-)közepes árkategóriájú, nem gondozásmentes akkumulátor kb. mennyi ideig használható (45Ah-s)? Aránylag gyakran használom az autót városban is, heti 2-3 alkalommal legalább.

Ha 45 Ah-s helyett mondjuk egy 55 Ah-s akkut vennék az is elférne a helyén (egy méret)? Jó döntés lenne, főleg mivel több fogyasztó is mehet egyszerre? Használok lámpát, rádiót, digitális órát, GPS-töltőt, a szivargyújtóról néha kompresszort üzemeltetek, de a későbbiekben akár kis autós hűtőtáskát és autós mobil klímát is szeretnék működtetni...


2011. aug. 15. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyi fogyasztót működtethetsz amennyit elbír a generátor.

Hiába teszel nagyobb akksit, ha a generátor nem tudja feltölteni( több a kivétel, mint a bevitt áram).

A nagyobb akksi is le fog merülni, csak kicsit később.

Akkumulátor élettartam2-7 év között változik az átlag kb 3 év élettartam.

2011. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4-5 év-ig szokták általában bírni.De a nem gondozásmentessel jóval hamarabb problémák vannak,általában annyi hogy öntesz bele desztillált vizet és kész.Ha nagyobb akkut veszel is bele az élettartama kb ugyanannyi lenne csak több energia fogyasztót tudsz vele üzemeltetni gond nélkül.
2011. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy elférne-e a helyén az lehet, de nem biztos. Ennek érdeklődj utána. Az 55Ah-ás meg nem veszélyes a 45 helyett. De a generátortól is függ...
2011. aug. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 6 éve ugyan az az akksim van és semmi baja télen volt hogy kint -10 fok volt és simán elsőre elindult az autó.A márkája Electric Power egy sas van rajta ezt magyarországon gyártják talán még magyar a cég is és nagyon olcsó én mos néztem egy 60AH-t 15.000 ért.


[link]

2011. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!