Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Folyékony hólánc avagy hólánc...

Folyékony hólánc avagy hólánc spray. Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem helyettesíti az igazi láncot, de nekem csak arra kéne, hogy rosszabbul takarított utcában elakadás esetén el bírjak indulni. Esetleg, ha kicsit emelkedik akkor is.

Gumit nem károsítja?

Nyári gumim van.

[link]


2010. dec. 28. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Indítsd azzal, hogy felrakod a téli gumit. Pesten és környékén minden tiszta jég és hó, és örülnék neki, ha nem egy ilyen idióta ember miatt kéne meghalnom, aki biztos volt benne, hogy neki nem gond a jég, aztán kisodródott...


Amúgy oda van írva, hogy a gumit nem károsítja. Egy gyanta réteg, felfújod, odaköt, aztán lekopik.

2010. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nincs téli gumim, és jelenleg nincs rá pénzem.

Viszont ezerszer óvatosabban vezetek, mint a téli gumival rendelkező autósok 99%-a.

De nem ez volt a kérdésem.


Oda van írva, de én nem a gyártó/eladó ajánlására vagyok kiváncsi, hanem valódi érdekmentes tapasztalatra.

Te mindent elhiszel egy termékről, ami oda van írva? :O

2010. dec. 28. 13:31
 3/12 anonim ***** válasza:
ki lehet próbálni! De nem hinném hogy nyári gumira rendesen odatapadna mivel az télen megdermed mint ha műanyag lenne :$ bár kitudja. Ne várj ettől a szertől csodát, ugyan úgy el el fog vele pörögni a kerék jégen mint a sima téli gumi!
2010. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

"Nincs téli gumim, és jelenleg nincs rá pénzem. "


AKkor használd a nagy színes cuccokat. (Busz, vonat stb.) Ha nincs pénzed gumira akkor nem kell kocsival járni :P

2010. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

NE! ILYET NE!

Már bocsánat de minek akkor neked autó, ha téligumira sincs pénzed... nem igaz egész évben nem tudtál 20.000 szereléssel együtt 25.000 ft-ot összespórolni a 2 hajtott kerékre téligumira...

Felénk most az a divat, hogy a velem azonos korúaknak apu/anyu egyből vesz a jogsi mellé 5-600.000-ért eggy autót... mellé viszont se téligumi se rutin se semmit...

Csak akkor szabad autóüt venni, ha BŐVEN van pénzed fenntartani, szervizelni, és biztosítást fizetni + ha égető szükség van rá...

3-4000 lehet egy ilyen spré, havi 2 biztos elmenne... akkor tél végéig ott vagy, hogy vehettél volna téligumit, ami jövőre is jó lett volna...



Inkább ne járj a kocsiddal, mert ha balesetet okozol, v nem te okozod, az eljárásnál nagyon erősen figyelembe veszed, hogy nem tetted meg a baleset elhárítására dolgokat... Másik az, hogy ezzel nem csak a saját életedet kockáztatod, hanem a közlekedésben résztvevőkét is..

2010. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%

Keress használtan Téli gumiabroncsokat!

anno tanuló koromban az oktatóm is így csinálta meg nem mondtam volna a 2 uj gumijára hogy "csak" 98%-osak! és csak 5000 volt 1 db! nem is gagyi márka 195/65/R15 Firestone

2010. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy mindenki ilyen "értelmes", és a kérdésre válaszoló kommenteket küldött...

(Tisztelet az egyetlen kivétlenek.)


Azóta - tanácsok híján - személyesen próbáltam ki. Akit érdekel esetleg:

Tapad nyári gumira is, ezzel nincs gond, még nedves gumira is, bár szárazon jobb.

A gumi tapadása valóban javul, kb. egy normális téligumi szintjét éri el, de azért csodát nem csinál. Mindezt persze érzésre mértem, nem laboratoriumi tesztekkel...


A flakonon nem írják hány alkalomra elég, ez persze sok mindentől függ. Én nem az egész felületet fújtam be, hanem csak cikkcakkban.

Mindenesetre több alkalom kijön belőle, még telibe fújva is.


A hülye kommentekre nem kívánok válaszolni, örülök, hogy elméletben ennyi felelősségtudatos, _MINDEN_ szabályt betartó ember él Mo-n. Jó lenne, ha a gyakorlatban is így lenne...

2011. jan. 7. 11:13
 8/12 anonim válasza:
Csak szólok: a téli gumi nem kötelező! Ráadásul megnézem, hogy a jégen mit ér a téli gumi... kb. annyit, mint a nyári. Ez egyszerű fizika: az autó tömege és lendülete jóval nagyobb, mint hogy megállítsa az a kis felület - még ha téli gumi is van rajta. A téli gumi hóban jobb, de jégen az sem ér semmit.
2013. dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-asnak:

végre normális emberek is járnak erre, köszi!

Egyébként valamennyit nyilván lehet javítani a tapadáson a gumi típusával, de ennél az emberi tényező nagyságrendekkel többet számít...

2013. dec. 16. 21:36
 10/12 anonim válasza:
100%

Üdv Kérdező!

Köszönöm hogy a beszólások ellenére leírtad a tapasztalataid a termékről. SZerintem ez csak valami kissebb elakadásnál segíthet de a hóláncot biztos nem helyettesíti. De sajnos a kicsit erélyesebb kommentelőknek igaza van, hogy hiába vagy óvatos sofőr, ha részt veszel egy balesetben télen és nyárigumi van az autódon akkor mindenképpen te fogod elvinni a balhét. Én is nemrég vettem használtan gumit, harmad áron. Ha esetleg te is vennél ne feledd megnézni a DOT számot amin látszik a gyártási év és azon bellül a gyártási hét, mert használt gumiban sem érdemes túl öreget venni. Max 8 éves koráig érdemes egy gumit használni. Üdv Kriszmax

2015. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!