Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Folyékony hólánc avagy hólánc...

Folyékony hólánc avagy hólánc spray. Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem helyettesíti az igazi láncot, de nekem csak arra kéne, hogy rosszabbul takarított utcában elakadás esetén el bírjak indulni. Esetleg, ha kicsit emelkedik akkor is.

Gumit nem károsítja?

Nyári gumim van.

[link]


2010. dec. 28. 13:07
1 2
 11/12 ploj válasza:
Vagy vegyél dragster gumikat azok mindig puhák :D :D :D
2016. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Wolfram Alfa válasza:
93%

Tudom, régi a kérdés, de hátha olvassa valaki... Nekem is kidobta a gugli. A folyékony hólánc, ami egy gyanta szerű anyag, ahogy olvastam csak kb 15km-re elég, utána meg kell ismételni a felvitelt. Annyi út alatt lekopik, tehát csak alkalmi, szükségmegoldás lehet.

A téli gumi szilika adalék miatt nem keményedik meg +7 Celsius alatt sem (tehát nagy mínuszokban sem, amikor a nyári olyan rideg lesz, mint a műanyag), így már a sima betonon is sokkal jobban tapad. Ez elsősorban fékezéskor és kanyarban mérvadó. A másik előnyük a sok apró lamella, amik hóban nyomaték alatt szétnyílnak, és mint egy fogaskerék harapják a havat és biztosítják a vonóerőt. A harmadik, a sokkal mélyebb bordázat, ami főleg olvadt, latyakos úton kivezeti a vizet a kerék alól, csökkenti a vízen-futás (felúszás) veszélyét. Épp ezért 4mm mintamélység alatt a téli gumi nem alkalmas többé téli használatra. Ha használtat veszel, akkor 9mm =100%, 4mm=0%, a kettő közt arányosan alkudj. Plusz max 5 (6) év élettartam, utána kuka. Egyszer próbáltam lejárni téli gumit nyáron ("öreg már, és még egy télre nem elég a minta"), hát agyhalál... még a körfogalomban is sírt és nyikorgott, annyira csúszott... Pedig márkás, Micheline Alpin volt, tehát ahogy a nyári télen, úgy a téli nyáron nem alkalmas sima aszfalton sem a hőmérséklet miatt.

Hidd el, lehet, hogy azt hiszed, hogy nagyobb odafigyeléssel pótolod a hiányosságaidat, de a fizika törvényeit a legnagyobb koncentrálással sem tudod áthágni. Talán majd ha egyszer Zen mester leszel...

2016. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!