Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi tudtok arrol, hogy télen...

Mi tudtok arrol, hogy télen elönyös tankolni 1-2 liter benzint egy teli tankhoz, diesel autokba? Nem fagy be, illetve jobban indul.

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

elméletileg November 1 től dermedésgátlós gázolajat árulnak a benzinkutakon.

de én is hallottam már nekem ha diesel autóm lenne akkor raknék pár liter benzint.....

így meg teletankolom benzinnel......

2010. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az senkit nem zavar, hogy az új dízeleket tönkreteszi a benzin?
2010. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól tudod, régen 15-20 évvel ezelött tettek 30-40 l gázolajhoz 1-2 l benzint is, hogy a benne lévő paraffin ne csapódjon ki, ezzel eltömítve a szűrőket, kis lyukú fúvókákat stb...

De már nagyon-nagyon rég óta normális minőségű gázolajnál benne van a dermedésgátló ahogy azt elöttem is írták...

Nem éri meg benzinnel szórakozni... inkább autósboltban megéri dermedésgáó adalékot venni, ha nem bízol a benzinkútban... Mi az "új" ( 2005-ös) autónkba "Spuri "nevű magyar terméket használunk, ez nem igazán dermedésgátló, ink rendszertisztító anyag... A régibwen is ( 1989-es :) ) használunk ilyet, viszont a rendszertisztításhoz ajánlották, hogy x időközönként a teli tank olajhoz + 1-2 dl full szintetikus 2t olajat keverjünk...

Az új, precíz technikás motoroknál én nem mernék már benzin/gázolajjal szórakozni... de inkább kérdezz meg vkit egy autósboltban mit ajánl:)


( Egyébként most a hidegek beálltával a telephelyen, a másik cég huppuluppus hozott gázolajjal jár, az összes kamionj/ busz lefagyott... ahol én vagyok az a cég a mol-tól tankol és az üzemanyaggal nincs gond... mással viszont:D)

2010. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A normális kúton tankolt gázolajnál nem kell ilyenekkel vesződni. Ez a praktika "ezeréve" volt használatban, pl. a kilencvenes évek elején amikor a nem kútról jött nyári gázolajat télen használtuk benzinnel keverve. De akkor még nem is volt szó common rail-ről meg ilyen kifinomult befecskendezőrendszerekről.
2010. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!