Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használ valamit a kormány zár...

Használ valamit a kormány zár lopás ellen?

Figyelt kérdés

Van az autómon gyári, amit kulccsal tudok nyitni, ha bedugom, és mozgatom. De, vettem egy kormány zárat. Amit ki kell nyitni, és felrakni, és akkor, elvileg, ha kormányoznak vele, nem tudnak. De, mozgattam, és tudok vele kormányozni, de max a lábamba meg akad, és nem tudok vele nagyobb kanyart tenni... De, nem valami nagy számnak néz ki.

Ér ez valamit?

Max, ha megállítják a tolvajt, látják, hogy kormány zár van a kocsiban, és ellopta?


2010. dec. 29. 15:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az ellophatatlan autó az,amelyik még nem készült el.....

Tréleren bármit elvisznek, szarnak a váltózárra.

2010. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ez igaz hogy trélerre feldobják és viszik is.

Nekem az a megoldás tetszik, mikor GPS lekövető van a kocsiba, és van a slusszkulcs mellett 1 kis 100Ft-s méretű chip, amit egy érzékelőhöz oda kell nyomni, kis sípolás és utána mehetsz a kocsival.

Rokonom céges kocsijába ilyen volt, mentünk volna el de elfelejtette odarakni, 10 méter után kocsi megállt, fék fogta a kerekeket, ajtó lezárult és bekapcsolt a riasztó.

Utána míg nem rakta oda addig semmit nem tudott kezdeni, semmivel.

2011. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A váltózárról annyit, hogy a váltókaron lévő gömb egy könnyed mozdulattal eltávolítható, így könnyen lehúzható a zár. Ha a sebváltó-kézifék zárról beszélünk. Nekem ezt egy ismerősöm mondta, ezért nem vettem ilyen zárat.
2011. jan. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
kedves utolso! én a változár alatt azt értem amit a válto kulisszába kell bedugni és az anyos ülés felöl kell beledugni és egy kulcsal lezártni! nem pedig arra amiröl te beszélsz
2011. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
08:12 vagyok. Pont azért írtam oda, hogy én a sebváltó-kézifék konstrukcióról beszéltem, amit áruházak autósosztályain lehet megtalálni. Amit te említesz az nyilván egy komolyabb, beépített zár amit nehezebb is hatástalanítani, de én nem arról írtam!
2011. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
nekem az autolok 2000-es van, és szerintem az egész jó. Valóban masszív anyagból van, viszont könnyű használni. Én 15 ezerért vettem, annyit szerintem megér. Minden autónál a kocsi értékének kb 10%ig érdemes bele védelmet rakni.
2011. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
disklokot vettél?Az egy nagyon dícsért eszköz.Pont az a lényege hogy mozog a kormányon,de mégsem tudsz vele kormányozni,meg megfogni sem a kormányt....
2011. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Autolock van ráírva, Egy sárga "doboz" amit kulccsal lehet kinyitni, rárakni a kormányra, és rácsukni. És lelóg egy irányba a kormányról.
2011. jan. 5. 14:59
 19/21 anonim ***** válasza:
Az Autolock-os cuccok jók - arra,hogy nem fogják piszkálni, mert nem ér annyit. Minden lopásnál alap,hogy nagyon keveset kelljen bajlódni, azaz az autó max. 2 perc alatt vihető legyen.
2011. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 21:15


vagyok.


Mint említettem volt, minden autó védelmére az autó árának kb 10%át illik költeni. Mivel én egy 20 éves autó gazdája vagyok, aminek az értéke nagyjából 200-300 e. ft, ezért max. 20at akartam védelemre költeni. Az ilyen rejtett kapcsolós mókák pont 25-30 körül vannak, annyit már sokallottam, illetve esetleges autó cserekor azokat nem/nehezen lehet átvinni másik kocsira.


Rablás gátlót ebbe rakni felesleges. Így tehát adva volt, hogy kb 15-20ért tegyek bele valamit. Apukámnak köszönhetően tettünk bele még egy saját készítésű fizikai-mechanikus védelmet, amit szerintem elég nehéz kijátszani (főleg a meglepetés ereje miatt) viszont macerásabb használni. Az autolokos kormányzárat sikerült olcsóbban megvenni, így a kettő birtokában már nyugodtan alszom. Viszont szerintem ma autót az utcán csak az alap beépített védelmek (riasztó, immo) birtokában kint hagyni felelőtlenség, mert ezek mintha nem is lennének.


Az autolok arra jó, hogy az idióta fiatalokat akik "csak kössük el móka kedvéért" távol tartsa, illetve ha tömeges parkolóban állsz és tömeg autód van, a tolvaj talán átmegy másikhoz.


Amikor filóztam hogy milyen védelmet tegyek be, akkor ár érték arányban ez tűnt a legjobb megoldásnak. Elég sokat olvasgattam akkor ilyen lopós témában, és azt hozták ki, hogy az 5000ftos tescos nyavaják inkább csak vonzzák a tolvajt, mert tudja hogy egy mozdulat széttörni.


Gyors és könnyű használni, viszonylag masszív, kocsi váltáskor vihetem másik autóra, ha ezt nézzük akkor a 15e hosszabb távon már két kocsit véd, tehát fajlagosan még olcsóbb.


Drágább autó esetében (mondjuk 1 milla felett) én ezeket raknám:

- rejtett érintő kapcsoló (több pontos, vagy kártyás, esetleg kód begépelős): kb 25-30e-50e modelltől függően

- ugyanúgy autolock, mert egy mechanikus védelem kell: 20e

- még egy fix kapcsoló valahol eldugva (5e)

- plusz apukám saját fejlesztése :)


A váltózárat állítólag könnyen ki lehet játszani, így nem sokat ér.


GPS meg ilyen vackok túl drágák és annyira nem jók.

2011. jan. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!