Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Drágább a műszaki vizsga, ha...

Drágább a műszaki vizsga, ha van vonóhorog az autón?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy vonóhorgos autót és kéne vinni műszakiztatni. Nem tudom van-e valami különleges szabály a vonóhorgos autókra? És a másik kérdés hogy le lehet-e szerelni a vonóhorgot, mert tulajdonképpen nekem semmi szükségem rá?
2011. febr. 3. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem drágább, műbizonylatot kér(het)ik, le lehet szerelni, de akkor új forgalmi engedély az okmányirodában = 6000Ft.
2011. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy tizenéves autó amit használtan vettem. Műbizonylatot nem kaptam hozzá. Szerintetek honnan tudnék ilyet szerezni?
2011. febr. 3. 09:33
 3/7 Lacafy válasza:
Műbizonylatod legyen a horogról, vagy már egyszer műszakizott horoggal akkor nincs gond! Lényeg hogy Igen forgalmicsere ami 6eFt. Régebben beírták hátulra és a KPM lepecsételte és hivatalos volt a horog. Maga a műszaki ugyanannyi!
2011. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vonóhorognak csak annyi rossz szerepe van,hogyha hátulról beléd repül valaki egy autóval,nem fog bejönni neked a hátsó ülésig. Csak ennyi a "rossz" szerepe. Amúgy nem értem miért fáj az,ha egy 20éves autón van és nincsen kihasználva. Akassz fel egy futót és máris ki van használva a funkciója.

Sosem hallgatok rádiót az autómban és most akkor én is tépjem ki a helyéről ,mert minek az oda?

Érdekes egy hozzáállás nem mondom...

2011. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Abban az esetben szeretném levenni ha a műszakin plusz költséget jelent. Nem véletlenül van tizenéves autóm, nyilván nincs pénzem jobbra, ezért ahol lehet spórolnék.

Amúgy igen, az autó már műszakizott így, be is van jegyezve a forgalmiba. Akkor nem kell a bizonylat?

2011. febr. 3. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már esedékessé vát a műszaki ,mert eljött az ideje,DE VOLT már akkor rajta horog,akkor nem kell műbiz.

A műbizonylat akkor kell,ha a horog közvetlenül a vizsga előtt lett felszerelve pár nappal és a horoggal együtt kívánja az illető leműszakiztatni. A gyártónak kell igazolni ,hogy megfelel az elvárásoknak, ill. a "felszerelő valaki" hivatalos bélyegzője szükséges hozzá.

2011. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 3. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!