Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit eszik egy 2001-es...

Mennyit eszik egy 2001-es V6-os 3, 0 motor?

Figyelt kérdés

Mennyit ehet egy ilyen szerkezet város és főút?

Akinek van valami tapasztalata szívesen várom.

Milyen Autót vegyek 1,1 M körül ami hasonló motorral van ellátva és megéri? Nem szeretnék egy kis diesel-t amit az előző tulaj már biztos, hogy széthajtott. Nagy motorú autóval kisebb gondokon kívül motorikusan nem lehet nagy gondom.. a benzin számlán kívül...


2011. febr. 3. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
országúton kb 10-13 liter, városban legalább 15l. ÉS nagyobb motorhoz minden alkatrész drágább, legyen az vezérműszíj , stb. (és még ezer adó is több)
2011. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem, de egy széthajtott kis kategóriájú dieselel se mennék többre.
2011. febr. 3. 10:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha legalább 4 litereset veszel. Azzal bajod nem lehet. van is szükség rá, hiszen ebben az országban a legfontosabb, hogy minél nagyobb motor legyen az autódban, és minél több paci legyen benne. Hasonlóan Amerikához nálunk is olcsó a benzin, hatalmas távolságok, és hosszú nyílegyenes utak vannak. Itt nincsen luxusadó, teljesítményadó, horribilis kötelező biztosítás, és mint írtam, hihetetlenül olcsó a benzin. Szinte ingyen van. Főleg, ha városban akarod használni az autódat, különösen megéri a 4 literes motor. Hiszen városban fogyaszt a legkevesebbet egy autó.
2011. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mit akarsz? Egy autót, aminek ha odalépsz ugrik? Vagy egy autót, aminek kicsi a rezsije?

Egy autónak nem csak üzemanyagfogyasztása van.

Téli gumiszettem (4+1) 750E felni nélkül

Nyári 1.1M...

Fogy.: átlag 8L benzin (havi 60E a tankolásom)

Két év alatt nem autózok el annyit, mint amibe a tappancsok fájtak. És nem beszélve a cserére érett alkatrészekről.

2011. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát azért a gumi nem olyan vészes mint amit az előző ír ha óvatosan vezetel és alig használsz féket igen nyáron is lehet ugy vezetni a gumik bőven kibirnak 6 évet is.

Ha meg spórolni akarsz egyswiftet vegyél.

Egy ilyen 3.0 v6 motor13-15l eszik nagyon óvatosan vezetve tempósan simán 20l is

2011. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem értem a sok negatív hsz-et, meg az olyat sem aki a koromat kérdezi. Mi köze van ennek ehhez? Fogyasztást kérdeztem és, hogy miért ilyet akarok venni. Aki értelmes választ irt annak köszönöm.

Nem azért akarok ekkora motort venni, hogy ugorjon hanem mert az ekkora motoroknál sokkal kevesebb az esély, hogy az előző tulaj szarrá hajtotta. Egy turbó dízellel ellentétben..

2011. febr. 3. 11:57
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni, de ez kb olyan kérdés, mint a "Mennyit eszik a vadiúj hetes BMW 2.5 benzines motorral" kérdés... Ha meg tudod venni, és fenn tudod tartani a 3 literes autót, akkor nem lehet kérdés a fogyasztás. Aki 3 literes autót vesz, annak az ilyen dolog pitiáner.
2011. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy szóra!!! Az autók és a teljesítmény iránti megszállottság nem kifejezetten kor vagy pénztárcafüggő. Miért lenne bűn, ha valaki szereti az erős autót és nem akar orbitális költségeket? Azért (lennének) jók a névtelen "fórumok", hogy ezt fel lehessen tenni. A kérdező nem az elmeállapotát vagy a maiszokványosmagyarészjáráshoz képesti konform vagy dekomformitását kérdezte, hanem az adott gépkategória költségei felől érdeklődött.

A válaszom az, hogy márkafüggő is. Ismerek olyan embert, akinek kisgyerekkora óta a Porsche a nagy álma és átlagemberes anyagi lehetőségeit átcsoportosítva tartja és használja, mert az a mindene. Igaz, ezen felül szerényen él. És én ezt inkább tisztelem, minthogy leszánalmasozzam, ahogy az manapság divatos.

Még annyit, hogy a nagymotoros használt autókkal ott kell vigyázni, hogy ezek alkatrész, biztosítás költsége azért elég nagy. Ezek a kocsik általában felszereltek, de egy tizenéves kocsiban szinte kizárt, hogy az összes kütyü egyszerre működőképes legyen. Ezekre komolyabb gumi kell, drágább olaj stb stb.

Én elsősorban kedvenc márka felől közelítenék és először felvenném a kapcsolatot tulajokkal fórumokon vagy márkaklubon keresztül. Sok jó tanács, tapasztalat hangozhat el és nem utolsósorban lehet, hogy épp valaki eladásra kínál egy megszállottan rendbentartott gépezetet.

2011. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Figyelj csak!Egy 3 L-es motort is szét lehet hajtani.Meg ajánlanám figyelmedbe,hogy egy ekkora motornak igen nagy a fogyasztása meg minden költsége,ami lehet,hogy a karbantartás rovására megy.Ha elfogadsz egy jótanácsot,ezért ne vegyél ekkora gépet.Ha az szarik,mégjobban ráfaragsz.Én egy éve vettem egy 1.4-es 60 lovas astrát.15 éves.Idáig még soha semmi gond nem volt vele.6 l-t fogyaszt.Nevetségesen olcsó a fenntartás.Ezért cserébe kapja tőlem a castrol olajat 10 ezrenként,prémium benzint tankolok,ami hiába drágább,100 km-enként 500 ft-tal kevesebbe kerül,mert annyival kevesebbet fogyaszt.
2011. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondolom azért kérdezték a korodat, mert azt akarták tudni, hogy 17-18 éves friss jogsis suhanc vagy, aki csak keménykedni akar, hogy mekkora "menő" egy ekkora kocsival, vagy felnőtt vagy és felnőtt fejjel gondolkozol-e. Nagyon nem mind egy a kettő!
2011. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!