Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől gyulladhat ki egy autó...

Mitől gyulladhat ki egy autó menet közben?

Figyelt kérdés

Láttam a múltkor egymás után 2 autót is lángolni az út szélén a pályán,mindkettőt éppen oltották a tűzoltók.

Mitől gyulladhat ki egy autó?


2011. febr. 4. 00:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Csak úgy véletlenül nem szoktak kigyulladni.

A kocsinál tüzet okozhat pl. balesetből származó sérülés, műszaki hiba (pl. rövidzár, eresztő üzemanyagrendszer), vagy ha olyan próbálja megjavítani aki abban sem biztos, hogy a csavarhúzó melyik végét kell megfogni.

2011. febr. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Öngyulladás.
2011. febr. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Molotov koktél.
2011. febr. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szinte minden esetben, a kipufogó közrejátszik.

Ha nem elektromos probléma ami ritkább.

A kipufogó környékére valami éghető anyag kerül, vagy leválik a hővédő, és ennek következtében a felhevült felület, lángra kap.

2011. febr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem pld megolvadt a műszerfal a vezetékek zárlata miatt
2011. febr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha nem baleseti sérülés,akkor a legesélyesebb a zárlat.

Én kétszer is tapasztaltam.Egyszer az ablaktörlőmotor gyulladt ki.Amikor felkapcsoltam az ablaktörlőt nem történt semmi,és kb 5 másodperc után ömlött ki a fehér füst a motortérből.Mire észbe kaptam már az a kis műanyag burkolat is égett ami az ablaktörlő motor felett van.2liter bubis ásványvíz segített.

A második alkalommal a lámpakapcsoló lett zárlatos.Ahogy felkapcsoltam a világítást,irdatlan recsegés hallatszott a műszerfal alól és abban a pillanatban már jött is a fehér füst.Úgy nézett ki az utastér,mint a 60-as években a hippi buszok amiben füveznek.:)Gyorsan levettem a gyújtást,aztán szaladtam a motortérbe,hogy kivegyem az aksit...

Szerencsére egyszer sem gyulladt ki az autó,de el tudom képzelni,hogy aki mindenféle giccses hülyeséget tart a műszerfalon,az gyorsan lángra kap.Plüss dobókocka,barátnő bugyija stb.

Sajnos használt autó esetében ez is benne van a pakliban.Ki tudja milyen barkácsmester volt az előző tulaj.Úgy gondolta,hogy meg tudja javítani,aztán csak egy időzített bombát csinált.Mondjuk neki csak az a lényeg,hogy az eladásig működjön,aztán lesz@rja.

2011. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1.Elszakad/kireped egy nyomás alatti megöregedett benzin vezeték,(vagy lecsúszik a helyéről),és az telefröcsköli benzinnel a motorteret,ami ügye forró és lángra kap.

2. A Főkábel (Aksi-Generátor)kidörzsölödésre letestelődik,kb 2 sec alatt felizzik és kigyullad az 5- 15mm keresztmetszetű vezetéknek a műanyag szigetelése.

3. Az utastérben égő Cigaretta/parázs leesik a padlókárpitra és nem veszik észre azt és ha száraz nyári idő van akkor pillanatok alatt kigyullad az utastér.

2011. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm uraim hasznos válaszokat kaptam :) Kivéve a molotov koktélos versenyzőtől,de azon legalább röhögtem egy jót és ha úgy vesszük...neki is igaza van :)
2011. febr. 4. 17:27
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

"Kivéve a molotov koktélos versenyzőtől,de azon legalább röhögtem egy jót és ha úgy vesszük...neki is igaza van :)"


Örülök, hogy legalább neked tetszett, mert jól lepontoztatok :-)

2011. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb autóban belső égésű motor van, néhányban azonban külső égésű.
2011. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!