Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vezetést el lehet felejteni?

A vezetést el lehet felejteni?

Figyelt kérdés

novemberben vezettem utoljára, azóta nem volt rá módon

hozzáteszem, hogy szeptember óta van jogsim

pár hét múlva lesz autónk és attól félek, hogy majd hónapok kellenek mire vezetni tudom


2011. febr. 5. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten mindent el lehet felejteni amit tanulni kell és nem ösztönből jön. Az hogy mennyi idő alatt fog visszajönni a gyakorlatod az a képességeidtől függ, de azért a hónapokat erős túlzásnak érzem.
2011. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Elfelejteni nem tudod, maximum csak kiesni a rutinból lehet. Ez olyan, mint a biciklizés, az írás, az olvasás, ha megtanulod, nem felejted el, max bénázol eleinte picit.
2011. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi kihagyás nem, vagy csak minimális problémát jelenthet. Egy kis bizonytalanságot az elején, de azt nagyobb óvatossággal, körültekintéssel, ha kell, ki lehet védeni.


Én 10 év kihagyás után kezdtem újra vezetni. Hát az meglátszott, az első hetekben nagyon bizonytalan voltam, akár még baj is történhetett volna. És még vagy fél évet kínlódtam a rutin dolgokkal (beállás, parkolás, szűk helyről kimászás), aminek során háromszor kisebb horzsolást szereztem. Most már belejöttem, mert rendszeresen vezetek.


Ebben is sokat számít a rutin, a rendszeresség. Az egy dolog, hogy mikor vezettél utoljára, de a rutin az, ami igazán számít. Ha rendszeresen vezetni fogsz, ezt hamar megszerzed, ha nem, akkor marad az óvatosság.

2011. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
elfelejteni nem lehet ,csak kicsit kimész a formából,kis gyakorlat után belejössz,sok sikert.
2011. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak megsérteni, de "kincs ami nincs" a vezetést nem is nagyon tudtad elfelejteni, mert annyira friss a jogsid, hogy nagyon kevés rutinod van még (ezt nem bunkóságból mondom, tény)


Az autó kezelését tudni fogod, tehát nem az lesz, hogy beülsz és úristen mit is kell itt csinálni?

De azért bizonyos esetekben majd több idő kell mire ráeszmélsz mit is kéne csinálni (persze minden egyén függő).

Csak azt mondom hogy ha minél több rutinnal hagysz ki időt, annál könnyebb viszarázódni, mitnha minél kevesebbet vezettél, azt sokkal jobban el "lehet felejteni".


Ha megfogadsz egy jótanácsot: gyakorolj majd kis forgalmú utakon, gyakorold a rutint. Én pl. épp ma rutinozgattam általam fabrikált "rutin oszlopok" között. ÁSványvizes palack, wc papír guriga, cellux csodákra képes :)

2011. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt javasolnám, vegyél egy pár vezetési órát, oktatótól. Van rá lehetőség. Jobban megéri, mint ha összetöröd az autót.

Lehet, hogy 3-4 óra elég, hogy visszazökkenj.

Utána kezdd kisebb forgalomban és bele fogsz jönni hamar.

2011. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Elfelejteni nem lehet de a gyakorlatból kieshetsz. Ahogy írták gyakorolj mellékúton, üres parkolóban stb. Első pár nap csak óvatosan... Jó utat.
2011. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Száguldj bele 1 traffiba 250km/h-val tökrészegen,aztán szólj az igazoltató rendőrnek hogy vegye le a napszemüveget,és el is felejtheted.Egyébként valóban hónapok kellenek majd,mire jól belejössz,de ez a normális.Sok sikert!
2011. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vezetés és a közlekedés 2 külön dolog nagyon sok esetben nem azzal van a baj,hogy valaki nem tud vezetni hanem közlekedni nem tudnak sokan és ilyenkor van ugye baleset,én azt javasolnám,hogy egy ideig ha lehet egyedül ne vezess csak ha ül melletted olyan valaki aki már nagyobb rutinnal rendelkezik.Balesetmentes közlekedést.
2011. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!