Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vezetést egy idő után el...

A vezetést egy idő után el lehet felejteni?

Figyelt kérdés
Nemrég szereztem meg a jogsimat.. egy hónapja.. de sajnos azota sem vezettem.. és egy jo darabig nem is lesz rá lehetőségem amig nem lesz saját autom.. ami még minimum 1 év.. mert diak vagyok és nincs cash rá :( és mas kocsiját sincs lehetőségem vezetgetni..(ismerős,család).. szoval 1 év mulva tudok én még majd vezetni?:D jogsi elött sem vezettem semmit,, de rutin forgalom elsőre sikerült. valaszokat köszi.. és bocs ha buta kérdés.
2009. szept. 27. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta kérdés :)

Nem engedheti meg mindenki magának, hogy az amúgy is drága jogsi után egyből vegyen autót is.

Szerintem egy év alatt nem lehet sokat felejteni. Ha majd lehetőséged lesz rá,először kis utcákban vezess, és eleinte mindig üljön valaki melletted! Így szerintem nem lesz baj.

2009. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fog az majd akkor is menni csak először óvatosan bánj majd az autóval és ha már tudod hogy közeljövőben vezetni fogsz érdemes előtte átnézni a kreszt + módosításokat.
2009. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat ;>
2009. szept. 27. 22:08
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Én 17 éves voltam mikor kaptam egy kocsit.Most vagyok 19 éves és van mikor nemvolt pénz benzinre akkor kb 2 hetet nemvezettem és mikor visszaültem kicsit furcsa volt meg minden.Amugy elég jó vezetőnek számítok.De pár hét vagy akár párnap után is nehéz .Föleg ha más kocsit vezetsz hoszabb ideig.Én apukám automata kocsiját vezettem és azután furcsavolt.
2009. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én balesetből kifolyólag nem vezettem autót négy hónapig, hát kicsit furcsa volt, de nem felejtettem. Inkább nem volt akkora rutinom :S Nem kapcsoltam olyan gyorsan, de néhány óra gyakorlás segített. :) Szerintem egy év alatt nem lehet elfelejteni, maximum kijösz egy picit a rutinból, de gyakorlással ez megoldható - szerencsére.
2009. szept. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a biciklizés. Ha egyszer megtanultad, akkor nem felejted. De, ha a megtanulás alatt azt a bohóckodást érted, amikor az oktató csak azt tanítja meg, hogyan tartsd fel a forgalmat, anélkül, hogy beleilleszkednél, felvennéd a tempóját, stb. akkor most sem igazán tudsz. Ez nem sértés.

Az én autózásom hasonló volt: jogsi volt ugyan, de autó nem (a motorok jobban érdekelnek). Évi 1-2-szer az egyik megrendelőnk itt jártakor mehettem egy kört a céges autóján (10 km-nyit, kb), de semmi több. Aztán jóval később vettünk egy autót és azt haza kellett vezetni 70 km-ről (a párom akarta, friss jogsival, de feladta, mert nem tanították vezetni, nekem meg a motorozás okán a forgalom és a tempója nem volt probléma, csak az, hogy a kezelés figyelmet igényelt (váltás, kuplung, indulás főleg, holott dízel és elindul ez 3-ban is gázadás nélkül), nem éreztem még az autó kiterjedését, viselkedését, stb). A lényeg, hogy a kresz-t tudd, a többi meg azon múlik, hogy amikor meglesz az autózás lehetősége, akkor rászánod-e azt a pár tanknyi üzemanyagot, amivel megismered és megszokod az autót. A legtöbb emberrel az a baj, hogy az oktató által belenevelt tötymörgős, korán felváltós stílus alkalmatlan a normális közlekedésre: pedig max fordulat 2/3-ig dinamikusan kiforgatott 1-2-3-assal pillanatok műve a megengedettel haladni, ahogy nagyobb forgalomban sokszor csak így lehet főbb útra kikanyarodni, sávot váltani,stb.. Aki erre nem képes/hajlandó, az a dugók (és ott több üzemanyag ég el lépésben haladva, mintha minden alkalommal rendesen odalépne mindenki.

Kresz+az adott jármű mielőbbi megismerése addig a szintig, míg a vezetés nem igényel különösebb figyelmet - amit így megkapnak a táblák, a visszapillantók és természetesen a többi résztvevő.

2009. szept. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:) köszi a válaszodat.. amugy aza helyzet hogy énis szeretek motorozni, az eszembese jutna hogy azt eltudnam-e felejteni,, mert az nagyon megy :D most volt egy 250es MZ-ém.. csak megvaltam töle.. hasznaltam egy darabig.. de eladtam mert ha elkaptak volna vele ugrik a B-és jogsi.. na de az auto vezetésben nemvagyok még ennyire határozott vagy jó.. igaz az oktatom engem nem feltétlen csiga tempoban tanitott.. épp hogy mindig tul gyorsan mentem... megy amugy a vezetés.. meg nem félek a forgalomban (:D).. csak rutintalan vagyok,, és félek hogy egy év mulva mire lesz autom,, még rutintalanabb leszek,, jojo hogy majd belejövök utana ..de akkoris.. kösz még1x a válaszokat
2009. szept. 28. 16:39
 8/10 anonim válasza:
100%

El lehet X-ismerős nem vezetett egy autóbalesete miatt.(1-Évig)

Utánna 100 km-t sem ment és belehajtott egy fába.

Elfelejtett fékezni is.

2009. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Rutin nélkül nem szabad forgalomba menni!
2009. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nem lesz mit elfelejteni, mert nem volt még olyan ember aki vizsga után tudott volna. a kreszt nem felejted el ha már tudsz motorozni. a vezetést meg majd csak egyedül, gyakorlatban lehet igazán megtanulni
2009. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!