Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autót "kinyír" ha...

Minden autót "kinyír" ha naponta csak 8-10 km-t megyünk vele?

Figyelt kérdés
Állítólag nem tesz jót neki, ellustul, magasabb fogyasztásra lehet számítani, ilyesmi. Van kivétel? (Típusra gondolok)
2011. febr. 7. 13:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nekem kia rio van, mire megyek 5 sarkot a motor üzemmeleg és ez nem vicc. még sosem volt ilyen autóm ami ilyen hamar bemelgszik, de nagyon tettszik. akinek meg nem melegszik az járassa egy kicsit előtte vagy utána, ha már egyszer be van indítva a motor nem tesz jót neki ha nem melegszik fel. egyetértek az előttem szólókkal
2011. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

elvileg az egy helyben melegítést 1-2 percig kell csinálni, utána el lehet vele indulni, persze nem szabad nagyon pörgetni, csak szépen finoman.

Én pl. azt szoktam csinálni, hogy jobbkezes, kis forgalmú utcákban haladok amíg bemelegszik a motor.



Vannak ilyen motormelegítők, amiknek az a lényegük hogy egy fűtőszálat szerelnek a motorba. Ezt utána rá tudod dugni a 220-ba, és a fűtőszál szépen felmelegíti a motort.

Apám pl. időkapcsolóval dugja ezt be, és indulás előtt 30-60 percre állítja be. Így a motor sokkal könnyebben felmelegszik.


Néha érdemes az autót kicsit meghúzatni autópályán.

2011. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ez a motormelegítő jól hangzik, utána is nézek!

Nagyon kicsi autót nem vennénk, mert azért hébe-hóba megyünk hegyekbe, kirándulgatni. Szóval pont olyan autó kellene, ami nem létezik... :-)

2011. febr. 7. 21:45
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt Rio-m, tényleg hihetetlen mennyire gyorsan melegszik!
2011. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha jártok hébe hóba kirándulni hegyekbe meg mindenfelé kirándulni, de félsz attól, hogy kinyírsz egy autót, ha olykor csak keveset használod, én ezt ajánlanám neked: [link] Nem tudom mennyi pénzt szánsz rá, de gondolj bele, ilyennel beállítanál a bölcsödéhez, hát keményen leoltanál mindenkit xD Nagy keményen kiszállnál belőle, kinyitnád a gyermekednek az ajtót, mint a Szállító xD Betennéd a gyerekülésbe, azt kaparva indulnál el onnan. Én most még fiatal vagyok, egy fekete CLK Mercedessel járok, vannak napok mikor csak kondiba, 14 km egy nap, 7 oda, 7 vissza. De össze szoktam gyűjteni a barátokat és csak úgy elmegyünk mindenfelé sokszor. Ha lesz családom tuti egy ilyen vagány autót veszek. Ezek az igazi családi autók, nem az ilyen hullaszállító vackok, Nissan, Ford meg mittomén. Nah meg ugye a bölcsis fiaddal gondolom fontos a biztonság.
2011. febr. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!