Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Udv. Nekem olyan problemam...

Udv. Nekem olyan problemam lenne, hogy tilosban parkolasert feljelentettek, de meg nem kaptam hatarozatot. Ugy tortent, hogy egyetemre mentem 1 rendezvenyre. Behajtottam a parkoloba, ami teljesen tele volt?

Figyelt kérdés
Utolag kiderult volt kint 1 tabla ugy 80-100 meterre a parkoloba bekotout elejen. Nos a parkolo zsakutca, mivel a masik vegerol tolattam vissza nem lattam a tablat sem. Az erdekelne, hogy jogosan buntetnenek meg, mivel szerintem a bekotout masik felere is ki kellett volna tablazniuk? Meg az erdekelne, hogy egyetemi terulet leven intezkedhetnek-e a rendorok ott? Ugy tudom az egyetem fentart kulon egyetemi rendeszetet.
2011. febr. 9. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:

A rendőr mindenhol intézkedhet, azért rendőr :)


De ha zsákutca, akkor hogy jutottál úgy be, hogy nem láttad a táblát? Elhajtottál mellette, be a parkolóba, ami tele volt, ezért kitolattál, és ott parkoltál, ha jól értem. Ez esetben elmentél a tábla mellett, tehát jogos a büntetés.

2011. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Utolag kiderult volt kint 1 tabla ugy 80-100 meterre a parkoloba bekotout elejen."


Akkor hogy jutottál be a parkolóba, ha nem a bekötőút elejéről? És milyen tábla van oda kirakva? Ha parkoló, akkor nem lehet ott várakozni? Kicsit zavaros...

2011. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy zsákutcának melyik a "másik fele"?
2011. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
bekoto ut elejen volt 1 megallni tilos tabla, amit befele menet nem is nagyon figyeltem, mert nem allt szandekomban akkor ott megallni, de mivel tele volt a parkolo, igy muszaly volt.
2011. febr. 9. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Így már érthető. Ha a bekötőútra rá lehet menni a másik irányból is (márpedig rálehet a parkolóból) akkor a parkoló-bekötőút találkozásánál is ki kellene helyezni a megállni tilos táblát. Ugyanis a bekötőút elején elhelyezett tábla az úttest menetirány szerinti jobb oldalán tiltja a megállást. Ha ezt a másik oldalra is ki akarják terjeszteni, akkor azt a másik irányból közlekedőkkel is tudatni kell. Hiszen életszerű az, hogy valaki a parkolóból jön ki és meg akar állni a bekötőúton. Ekkor nem kötelezhető arra, hogy menjen el a másik végére és nézze meg, hogy van-e tábla. Ha büntetést kapsz, a fellebbezésben erre hivatkozhatsz.
2011. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"befele menet nem is nagyon figyeltem"

Na itt a baj... Attól, hogy egy tábla nem tartozik az érdeklődésedbe, még tudnod KELL róla, hogy mi érvényes az adott útszakaszon. Ennyi erővel bemész egy egyirányú utcába, beállsz ott egy parkolóba, és dolgod végeztével elindulsz visszafelé, mert nem is figyelted, hogy egyirányú?

2011. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogyha tolatva a jobb oldalon álltál meg, akkor az autó helyzetéből adódóan arra következtethetett a rendőr, hogy a bekötőút elejéről jöttél. Akkor pedig nincs sok esélyed.
2011. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor jogos a büntetés. Elmentél melette, láthattad, figyelned kellett volna. Az, hogy közben bementél a parkolóba, de az tele volt, semmit nem változtat.


A tábla abszolút látható helyen volt? Valószínűleg igen. Ha az adott útszakaszt csak a parkolóból lehet megközelíteni (ami, mint írtad, zsákutca, tehát a parkolóba csak az adott úton lehet bemenni) így mindenképpen látnod kellett a táblát.

2011. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem a felvetésed. Tilosban parkoltál? Igen... akkor ennyi, a büntetés jogos.


maci

2011. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:53


nagyon jól mondja, mert:

"A közúti jelzőtáblákra vonatkozó közös rendelkezések


10. § (1) A közúti jelzőtáblák a járművezetők részére

.

.

.

.

6) A megállási és a várakozási tilalmat, valamint a várakozóhelyet jelző táblát az úttest mellett, menetirány szerint a jobb és a bal oldalon egyaránt elhelyezhetik. E jelzőtáblák hatálya az úttestnek arra az oldalára terjed ki, amelyik mellett azokat elhelyezték.


"


illetve:


"


Megállási és várakozási tilalmat jelző táblák


15. § (1) A járművek megállását vagy várakozását tiltó jelzőtáblák:


a) „Megállni tilos” (60. ábra); a tábla azt jelzi, hogy - a forgalmi vagy műszaki okból szükséges megállást kivéve - megállni, valamint várakozni tilos;


(2) Az (1) bekezdés a) és b) pontjában említett jelzőtáblák hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződésig tart, kivéve


a) ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg,


b) ha ellenkező értelmű jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja,


c) a (3) bekezdésben említett esetet.


(3) Az (1) bekezdésben említett jelzőtáblák alatt - a tábla síkjára merőlegesen - elhelyezett kiegészítő táblán nyíl jelezheti, hogy a tilalom hatálya a táblától kezdődően vagy a tábláig áll fenn (a nyíl iránya a korlátozás alá eső terület felé mutat, 62. ábra), illetőleg a tábla előtt és után egyaránt fennáll (63. ábra).


"


vagyis ha visszafele jöttél, akkor ha jól értelmezem a másik oldalon álltál meg, ami ezek szerint a bíróság előtt védhető!

2011. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!