Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogsi, sisak, biztosítás...

Jogsi, sisak, biztosítás nélkül megfogtak a rendőrök, és feljelentettek. Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

kiskorú vagyok, és iskolába járok, és feljelentettek


pénzbüntetésre kell számítani? azt mondták a rendőrök, valószínű, hogy nem lesz pénzbüntetés, de akkor minek jelentettek fel?


2011. jan. 9. 15:35
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
81%

Eltiltás. Nem teheted le a jogsit az eltiltás ideje alatt. Ez pár év szokott lenni.


Pontosabban a vizsgákat -úgy tudom- megcsinálhatod, de az okmányirodába nem fogják odaadni a jogsidat.

2011. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%
Azért, hogy anyádék is tudjanak róla, ne tehesd le a jogsit mostanában, és tanulj a hibádból, hülyegyerek. Az ilyenek miatt vannak a balesetek, mint te. Remélem jól ráb*szol, idióta.
2011. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
9%

pénzbüntetésre lehet számítani?

és mennyire körübellül?

ja és földes úton mentem

2011. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
valószínűleg pénzbüntetés nem lesz, de arra számítsál hogy kb 2 évig biztos hogy eltiltanak a jogosítványszerzéstől.
2011. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

én is nagyon remélem, hogy pénzbüntetés nem lesz

de ezt a választ, hogy nem lesz pénzbüntetés mire alapozzátok? mert azt mondta a rendőr? de nem a rendőr dönt, hanem a jegyző vagy ki

mennyi az esély hogy lesz büntetés szerintetek? vagy volt már valaki hasonló helyzetben?

2011. jan. 9. 16:02
 6/27 anonim ***** válasza:

A lényeg: kinek a nevén volt a gépjármű??

(uis, az felel a kötelező felelősség Bizt. hiányáért!)

ha forgalmi engedélyes a gépjármű, bevonhatják az engedélyét addig míg az elmaradt (az összes amióta a tulajdonos nevén van a jármű!!) biztosítási díj és az emiatt kiszabott büntetés kifizetésre nem kerül.


/ja... ha már a jegyző dönt, akkor Közigazgatási bírság kiszabására már átadta a rendőrség az ügyet, az önkormányzatnak./

2011. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

az enyémen

de semmi papírja nincs a motornak

ez egy 50 éves motor, ezt nem hiszem, de számításba veszem

2011. jan. 9. 16:19
 8/27 anonim ***** válasza:
Hát az ciki, ha nincs papír... Magéárt a vezetésért LEHET, hogy nem kell bírságra számolnod, de olyan nincs, hogy nincs papírja egy járműnek. Eredetet igazolni kell, és vagy kivonatni, vagy fizetni a biztosítást, vagy valami. Szüleid remélem büszkék rád, mert mivel 18 alatt vagy és gondolom nincs saját jövedelmed, nekik fog ez sokba fájni esetlegesen...
2011. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj, hogy a te fejed csapódik ketté egy, a te tudatlanságodból elkövetett botlás miatt, ha például kocsiba csapódsz, és túl is éled(40 nél nem biztos főleg bukó nélkül) akkor is fizethet a családod nagyon szép összeget.
2011. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Amit tudom hogy mi jár ilyenkor:

300e Ft azért mert jogsi nélkül mentél + 30e a sisak hiánya + talán 30e szintén a biztosítás hiánya.

Valószínűleg 3-5 év eltiltás minden kategóriától.

2011. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!