Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még nem vagyok 18éves és...

Még nem vagyok 18éves és gyorshajtásért megbűntettek. (50/81) Jármű üzemben tartója nem én vagyok, de én vezettem. Nincs állandó keresetem és elvileg ilyenkor nem vagyok köteles fizetni. Szerintetek megszűntetik az eljárást ha jelzem nekik?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2011. febr. 11. 10:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Apádnak muszáj lessz fizetnie a jó esetben a fél fizetése azt hiszem ugrott
2011. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Sikerült elintéznem :D

Köszi azért a válaszokat!

2011. febr. 11. 13:16
 13/25 anonim ***** válasza:

Kis felelőtlen barom vagy...

Gyorsan hajtasz aztán meg sírsz ha megbüntetnek...

Remélem a jogsid is bánni fogja, mert nem engedik el a büntit, ebbe biztos lehetsz!

2011. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%
Most miért basztatjátok szegény srácot? Mi ez a sok álszent duma hogy "jajj de gyorsan mentél, kis hülye" mindannyian tudjuk hogy a megengedett sebesség táblák egyenlőek a szarral. És az vesse a gyerekre az első követ, aki még nem követett el semmilyen szabálysértést. A mocskos rendőrök miatt van ez haver, ne foglalkozz a válaszadókkal. Nem vagy felelőtlen. Egyszerűen becsúszott és kész. Örülök hogy sikerült elintézned, és túljártál a parasztok agyán!
2011. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én még soha semmilyen szabálysértést nem követtem el!

Ha 60, akkor 60, ha 50 akkor 50!

Ha elsőbségadás kötelező, akkor elsöbbséget adok!

Ha stop tábla akkor megállok!

Ha pedig megbüntetnek akkor fizetek, nem elintéztetem, az ismerős rendőrkapitánnyal!

Mit gondolsz mire való a kresz????

Nyald csak a seggét, de le fogadom ha valakinek itt most baja lett volna a gyorshajtása miatt, nem ezt mondtad volna!

Igen is hibás!!!!

Tanuljon meg vezetni!!!!

Tanulja meg , hogy a vezetés felelőséggel jár!

2011. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Ja és ismételem soha semmilyen szabálysértést nem követtem el!

DE szerintem még vagyunk így páran, mert nekem fontosabb a jogsim, meg a minden ehhez kapcsolodó dolgaim,mint az egyszeri gyorshajtás, vagy bármi!45 ezer nem kis pénz!

2011. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Este 11kor amikor nincs forgalom kinek mennék neki? :D

Meg nem ismerős miatt hanem csak simán azért nem büntettek meg mert nem vagyok 18 nincs állandó keresetem.

2011. febr. 11. 17:27
 18/25 anonim ***** válasza:

Végülis tényleg a rendőr hibája...

Majd ha este 11-kor 80-al el valami idióta akkor gondold át ez újra (ha még tudod)

2011. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva hajnalban néha neked is viszket a talpam a gázpedálon amikor a tök tiszta 4 sávos főúton 50-el kell menni.


DE


Ahogy előttem is írták a járművezetés rengeteg felelősséggel jár, és mivel a szabályokat képtelen vagy betartani egy bizonyos körülménynél (jelen esetben üres, tiszta, széles út) ezért még valószínűleg nem fogtad fel hogy azok a szabályok miért vannak, és nem fogtad még fel hogy az ilyen nagyon súlyos következményekkel járhatnak


Mivan ha egy pillanatra nem figyelsz, valaki nem adja meg az elsőbbséget és te 80-al oldalbavágod? A jogsidat helyből elveszik, jópár évre eltiltanak, százezer forintos pénzbírságok, és még a személyi sérülésről nem is esett szó. Ha ez miatt megölsz valakit, vagy megnyomorítassz akkor börtönbe kerülsz.


Vagy ha lelép eléd egy figyelmetlen gyalogos? 80-nál esélye sincs hogy túlélje a becsapódást, téged lesittelnek jó pár évre, egy életre elveszik a jogsidat, és ha később munkát keresnél sehova se fognak felvenni mert ott lesz végig hogy gondatlanságból megöltél egy embert, ilyen múlttal esélytelen lesz újra beilleszkedned a társadalomba.


Egyszer amikor aludni akarsz menni, akkor az ágyban légyszíves gondolkozz el az ilyeneket és rá fogsz jönni hogy lehet hogy nem tűnt veszélyesnek, de ha rosszkor lettél volna rossz helyen akkor elég nagy gondok lettek volna.


Akkor a másik

Próbáld meg kiölni magadból azt a tudatot hogy te vagy a világ legjobb sofőrje mert ez nem igaz, te még csak egy "mazsola" vagy ugyanúgy mint ahogy én is (18 éves vagyok), és ne engedj az autó kéretésének, tudom hogy ilyen fiatalon iszonyat nehéz megállni hogy ne nyomd neki a gázt és versenyezzél végig a városon de muszáj lesz mert előbb vagy utóbb történni fog veled valami baleset, már ennél a sebességnél is hatalmas összpontosítás kell lakott területen belül hogy ne legyen semmi gond, de nem tudod hosszú távon 1000%-osan járatni az agyadat, és előbb vagy utóbb hibázni fogsz.


Nekem 18 éves korom létére egy 142 lóerős autóm van és hátsókerekes, és amikor ránk néznek akkor mindenki azt hiszi hogy biztos egy vadállat vagyok evvel a kocsival de nem, a családban nekem van egyedül jogosítványom és egyszer az ágyban 4 órán át gondolkodtam hogy mik történhetnek. Ha lesz valami probléma ami miattam történik akkor nekem el fogják venni a jogosítványomat, így nem tudom vinni pl kórházba a nagymamámat és dédnagymamámat, és vidéken egy kis faluban kb lehetetlen normálisan élni autók nélkül.


Természetesen én is ki szoktam élni magamat, 50 km-re van tőlünk egy reptér ahova havonta 3-4szer kijárunk a barátainkkal hétvégére, és ott tudunk állatkodni, és kiélni magunkat az autókkal biztonságosan, és így még gyorsabban is meg lehet tanulni vezetni. (főleg hogy a volt járművezető oktatóm is odajár így mindig kérem hogy adjon nekünk valami bonyolult feladatokat amik hétköznap nem igen fordulnak elő a közutakon)



Egy kicsit hosszúra sikerült, de kérlek hogy (főleg kezdő jogosítvánnyal) tartsál be minden szabályt, mert az ilyenek miatt általánosítják be a mi korosztályunkat és engem már mocskosmód idegesít hogy csak azért mert fiatal és erős kocsija van akkor már ön és közveszélyes.

2011. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Hülyeség hogy ezért nem büntetnek meg.

Majd szépen megfogod ugyanúgy kapni a csekket!

Ha kezdőjogsid van, be is vonják, mert szabályt sértettél!!

Nekem sincs önálló keresetem, de ha 260-nal lelőnek a pályán, ugyanúgy megkapom a 300e Ft-s csekket, független kitudom-e fizetni, vagy van-e önálló keresetem!

2011. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!