Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még nem vagyok 18éves és...

Még nem vagyok 18éves és gyorshajtásért megbűntettek. (50/81) Jármű üzemben tartója nem én vagyok, de én vezettem. Nincs állandó keresetem és elvileg ilyenkor nem vagyok köteles fizetni. Szerintetek megszűntetik az eljárást ha jelzem nekik?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2011. febr. 11. 10:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy letudtad rendezni....

(60 napon belül, megkapod a fizetési felszólítást, és a csekket!)

[link]


Mi is a közigazgatási bírság és honnan ered?


Az üzembentartóval illetve a használóval szemben az egyes előírások megszegése esetén a szabályszegés súlyosságának arányában 30.000 forint és 300.000 forint közötti bírságot kell kiszabni, az eljáró hatóságnak méltányosságot gyakorolni nincs lehetősége.


[link]

[link]

2011. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
2011. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy nem tudtad elintézni, akárhogy állítod is!

A büntetést meg fogod kapni attól függetlenül, hogy nincs kereseted, akkor behajtják majd ha lesz, akár 10év múlva is!

Persze kamatokkal együtt!

Pontjaidat levonják, ha kezdő(friss)jogsis vagy, nincs meg az 1év , akkor simán be is vonják a jogsid!

Büntetőjogi eljárást indítanak,ha nem fizetsz, ezt hivatalból megteszik, hogy feljelentenek!

Mert ugye vagy a csekk, vagy megy a feljelentés!!!!

EGYÉPKÉNT MOSTANÁBA CSAK ÚGY SZOLÓK-RENDÖRÖKNÉL SLÁGER A GYORSHAJTÁS!!!!

Igy jártál, nem baj majd tanulsz belöle, és apuka kifizeti, aztán legközebb már a kocsit töröd össze!

2011. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A jelenleg hatályos, ojektív felelősség alapján, a a közigazgatási bírság alá vont járművezető bármilyen okból történő nem fizetése esetén, a jármű tulajdonosa, vagy üzemben tartója köteles a közigazgatási bírságot a meghatározott időn belül, megfizetni. Az eljáró hatóságnak méltányosságot gyakorolni nincs lehetősége.


/egyetlen kivétel van csak, ha a tulajdonos (üzembentartó) a jármű eltűnését, ellopását, még a büntetés kiszabásának időpontja előtt a hatóságnak, minden kétséget kizáróan, igazolhatóan bejelentette!/


de, ha konkrétan szakértő válaszra vársz, kérdésed tedd fel itt:

[link]

2011. febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Örülök, hogy sikerült elintézned, azaz befizetted a csekket. :) Mást nagyon úgysem tudtál volna tenni.

2011. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!