Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, érdemes venni...

RoŁanĐ kérdése:

Mit gondoltok, érdemes venni egy Aprilia RS125-öt kezdő motornak?

Figyelt kérdés
Már 2,5éve vezetek motort, egy Yamaha Jog50essel kezdtem aztán meguntam az autováltót és leváltottam egy simsonra ami szintén 50ccm3-s volt de azt felfurattam 70esre és azzal vagyok már féléve. Ezen kívül apumnak van 90es ccm3-s robogója ugyhogy van egy kis "tapasztalatom" a közlekedésben, de most váltani szeretnék nagyobb kategóriára és ismerősömnek RS125-e van, mi a véleményetek?
2011. febr. 12. 14:05
 1/8 anonim válasza:

hát ha erös testalkatod van egy ilyen motort megtartanod akkor miért ne ! meg ha van A kategoriád is !

Én is ( újra kezdö) motoros vagyok , mert kb 5 éve nem ültem "paripán " , én is most kisérletekűzek ujra , de én kis 50M3 es robogóba gondolkodom , de nem tudom milyet vegyek annyira nem foglakoztatott a dolog !

2011. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is ilyet szeretnék első motornak, csak én 50eset, szóval én is várom a válaszokat
2011. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az A kategóriáért most megyek csak ugye megvártam a tavaszt hogy jó idő legyen.

Még azon vacilálok hogy ugye az RS-nek a régebbi verziója még nem visszafolytott és abba van 30-40LE, olyan van haveromnak is és már mentem vele elég jó kis motor, de ahoz egy elég régit kell vennem én meg 1-2évesnél nemszeretnék régebbit venni azok viszont csak 20LE-sök az A kategóriás folytás miatt. Lehet megkockáztatom a fojtatla verziót ugyse állított még meg rendőr a 2,5év alatt egyszerse. Van erre egy mondás hogy: "Addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik" de hát egy autós rendőr csak nem veszi észre hogy az fojtatlan verzió vagy sem

2011. febr. 12. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Így már érdemes.

Az alapok megvannak, jöhetnek a felsőbb élvezetek....

Bár én ink vmi 250 es gépet néznék ki. A 125 annyira elcsépelt már mostanság...

Vmi jókis 250 es 4 ütemű szerkezet, nyomaték van, keveset fogyaszt, nem pörög....

2011. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A1-es fojtás 15Le 11kW. Régiek meg 30lovasak. Ha lesz úgyis A kategóriád, ne vegyél 2ütemőt, inkább 4ütemüt. Sokkal jobban használhatóak a mindennapokban. Pl egy 250es. Nekem volt aprilia sintesi és cagiva mito, mindkettő baja volt h kis fordulaton gyengék, ha meg nyit a power szelep erősek, de nagyon pörögönek, rögtön sokat zabálnak benzint, és máris nem olyan tartósak.
2011. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
csakhogy most leszek 17éves csak és 250esre nincs jogsim, azért ha A1 kategóriás jogsival megállít egy rendőr ugyhogy 250essel vagyok eléggé szívás.( lehet nemírtam oda h A1-es jogsira megyek és nem A-ra, upsz)
2011. febr. 12. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznak a valós LE-vel... :) Papírt nézik és cső. Örülnek, hogy nem "50"-es a bringa, hanem normális papírjai vannak. Amúgy ilyen gyakorlattal nyugodtan ülj rá, nem fog megviccelni ha normálisan hozzá szoksz... :)
2011. febr. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszi.
2011. febr. 13. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!