Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan történik az autó...

Hogyan történik az autó forgalomból való végleges kivonása?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 15:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk van egy X típusú autóm és szeretnék venni egy ugyanolyan töröttet alkatrésznek, azt nem tudom kivonatni a forgalomból és fizetnem kell utána a biztosítást meg mindent? Mert egy ismerősöm azt mondta csak akkor vonják ki, ha beviszem a bontóba és ott adnak erről egy papírt.
2011. febr. 12. 15:17
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez így van. Bontási igazolást kapsz róla, azzal, a két rendszámmal, forgalmival be kell menni az okmányirodába, és olyan 2-3ezer Ft.-ot kell fizetni érte. Azzal lehet a biztosítást és a súlyadót is lemondani.
2011. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát kizárólag abban az esetben bonthatok otthon egy autót ha tovább fizetek mindent életem végéig?
2011. febr. 12. 15:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan igen. Uniós bontási engedéllyel rendelkező bontóba adhatod csak le, ha nem akarsz utána életed végéig fizrtni. Sajna ez Magyarország!!!
2011. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt a p...csa!
2011. febr. 12. 18:20
 6/10 A kérdező kommentje:
És konkrétan mi az amit le kell adnom? Elég mondjuk egy kopasz alváz is? :D
2011. febr. 12. 18:25
 7/10 anonim ***** válasza:

azért az nem megy olyan nehezen, meg lehet oldani mindent.

1: külföldről vagy belföldről veszel papírok nélküli autót, kifizeted, se papír(max egy adásvételi) és semmi további probléma

2:veszed a kocsit, ideiglenesen kivonatod, igaz fél évente 2300 az okmányirodába, de ezen kívül se biztosítás, se semmi

3:ha vannak jó kapcsolataid ilyen téren, emberek elvezethetnek egy olyan emberhaz, akinek fizetsz x összeget, nálalesz a kocsi papírja(adásvételit irtok), neked pedig megmarad a kocsi, magyarul eladtad de megse. az ilyen emberek sokszor kezdődnek orsós, bogdán, lakatos névvel, de ezzel ne foglalkozz.

te elviszed 5 napon belül az adásvételit az okmányirodába, és onnantól no problem

2011. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen. :)
2011. febr. 12. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Papírok nélkül venni a legegyszerűbb...szerintem.
2011. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
el tudom neked intézni dreed001@freemail.hu
2011. márc. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!