Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó forgalomból végleges...

Autó forgalomból végleges kivonása hogyan? (Autó marad)

Figyelt kérdés

Szeretném kivonatni az autómat, mert összetörtem egy hónapja kb., és hát ne kelljen utána fizetni a biztosítást meg teljesítményadót, ha csak bontani szeretném.

A bontót a közelben ahol adnának kivonási papírt kérdeztem, neki mindenképp kell az autó "lábon", azaz futómű, alváz, karosszéria kell neki, hogy lefotózhassa bezúzás előtt-után mintha egybe odaadtam volna.


Tud valaki okosat, hogy ne keljen leadni az autót, hogyan tudnék út bontási papírt kapni? Ismer valaki valami megoldást az ügyre?

(Eddig annyit mondtak, hogy Vecsésen van egy cég aki ezzel foglalkozik, de nagyon messze van hogy csak úgy elmenjek oda /kocsi Balatonon én Győrben vagyok/ és kiderüljön hogy nincs is mégsem, merthogy egy telefonszámot sem kaptam meg semmit, hogy értekezzek vele.)


2011. júl. 26. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
a pénz mindenre megoldás...
2011. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
nálam is ez a helyzet, ez állítólag valami 2011es trv., szigorítás, hogy le kell adni a kocsit és nem bontogathatod magadnak otthon.. írd meg ha jutottál vmire, köszi!
2011. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
esetleg megmondod hogy neked ugyan ilyen másik autód van és ebből csereszabatosak az alkatrészek ha a másikban valami tönkre megy ... mi az hogy megveszed az autót és mikor kivonatot bezúzzák még a te pénzeden a te tulajdonod nem az övüké max ha esetleg megveszik akkor az övüké ... ezt sosem értettem milyen jogon veszik el ami a miénk és meg akarjuk tartani...
2011. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jogon kéri valaki az autómat? amit én megvettem, kifizettem, súlyos illetékeket fizettem az államnak átíráskor, műszakiztatáskor, zöldkártyakor, tankoláskor, eredetvizsgán, fizettem súlyadót . röhej nem szedhetem szét a saját autóm be kell adni állam bácsinak . húzzuk le a kisembereket ehez értenek .
2011. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért kell leadnod, mert EU-s jogszabály szerint a veszélyes anyagok megsemmisítéséről a hivatalos bontó/szakszervíz kell gondoskodjon, hisz a hétköznapi embernek erre nincs lehetősége (mondjuk akkor olajcserét miért lehet otthon megejteni? :P).

A másik, hogy a lopott járműveket alkatrészként ne tudd otthon tárolni. Onnantól, hogy leadtad, a rendőr megy, mutasd a forgalmit. Ja, az nincs, akkor lopott. Ja, hoyg van kivonatási papírod XY alvázszámű autóra? Na, és hol az alvázszám? (Leadáskor ki kell vágni és a bontó elteszi/leadja). Ja, hoyg nincs alvázszám, nincs papír, nincs semmi, hoyg bizonyítsd az eredetét? Akkor tuti lopott.


Na ezek miatt lett kötelező a bontóba leadás kivonatáskor. Meg persze még pár dolog, de az mellékes. Csak hát kell alkatrésznek, mert ilyen alkatrészárak mellett inkább porosodjon a sarokban és ha az új tönkremegy, tudjak hova nyúlni.

2011. júl. 26. 20:04
 6/15 A kérdező kommentje:

No, megvan a megoldás, épp csak a szemem nem szúrta ki.


Ha az autót külföldi személynek eladod, akkor az adásvételivel be kell sétálni okmányirodába, plusz rendszám, törzskönyv, forgalmi, és 2300- FT illetékért kivonják a magyarországi rendszerből. Innentől kezdve elvileg a külföldi személynek kell bemennie a saját okmányirodájába, hogy ott, külföldön üzembe helyezze a jogszabályok szerinti terheknek megfelelően. Ha ezt nem teszi meg, akkor nincs sehol rendszerben az autó, ergo bármit csinálhatsz vele.

Ha félsz, hogy valaki rákérdez miért van az a (roncs) az udvarodban, erre az esetre érdemes egy kölcsönadási szerződést is írni az "új", külföldi tulajdonossal. Így az igazolást végző személy ha pattog, akkor is meg tudod mutatni a hivatalosa papírt, és alváz/motorszám alapján le tudja ellenőrizni, hogy nem lopott az autó, hanem az új tulaj adta oda.


Ha nincs külföldi állampolgár ismerősöd, akkor neten kiguglizol egy külföldi személyt, név, cím, szem.ig. szám legyen, és írsz egy kamu papírt. Határon túlra nem ér el az okmányiroda keze.


(Amúgy vélemény? Mert ezt mondta 1-2 ember akik gyakran bontogatnak és így csinálják, de hátha van tapasztalat/vélemény.)

2011. júl. 26. 21:56
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
jól hangzik, de ha mégis megbukik vele az ember, kár 1 ilyen marhaság miatt ülnie.. egyébként nekem is 1 csomó cucc kellene a kocsiból.
2011. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Átmeneti kivonást lehet kérni 4 esetben: jármű ellopása, külföldön történő letelepedés vagy tartós külföldi tartózkodás; jármű külföldre történő értékesítése; jármű muzeális előminősítése esetén. Az átmeneti időszakra történő forgalomból kivonás esetén a kivonás kezdő napjától számított 10 évet követően "véglegesen kivont" státuszba kerül a jármű - ha ezen időtartam alatt nem kezdeményezték ismételt forgalomba helyezését.


És itt a lényeg. Külföldi személy megveszi, adásvételivel be okmányiroda, plusz rendszám, törzskönyv, forgalmi lead. Illeték 2300 Ft. Innentől a vevőnek van 10 éve hogy kint bejelentse és forgalomba helyezze. Ha nem történik meg, akkor végleg törlődik a rendszerből. Szóval az adásvételis dolognak működnie kell. Szlovák barát van, törvényes az egész.

2011. júl. 28. 13:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

remélem összejön neked :) !

bár ha én az udvarba nem engedem be a zsernyákokat vagy akik ezt ellenőrzik akkor nem jönnek be . meg maguktól amúgy sem jönnek be :D

2011. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 megavega válasza:
100%
alvázszámot kiflexelni, rendszámot összedarabolni majd be kell jelenteni, hogy ellopták. Volt kocsi nincs kocsi hoppsz :)
2013. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!