Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen érvek szólnak a sedan...

Milyen érvek szólnak a sedan típusú autók mellett?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem jobb az egyik a másiknál...a sedanokba talán több a rakodóhely meg talán biztonságosabb egy hátsó ütközés miatt de ez csak tipp! Nekem mindenesetre a sedanok meg a kupék jönnek be jobban:)
2011. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez a hagyományos kocsi forma szerintem egy szép autó csak lépcsőshátú lehet
2011. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A praktikusság semmi esetre sem..
2011. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

elegánsabb, sportosabb forma

nyaraláskor jól jön a a nagy csomagtér


hátrány, hogy pl egy kádat nem tudsz vele haza vinni

2011. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szépsége, formája, a biztonság (ha hátulról jönnek beléd egy kereszteződésben, a hátul ülőknek sokkal több esélyük van a túlélésre, mint pl egy "segg néküli" autóban)

A nagy csomagtér is előny, és sok mindent ellehet vele vinni, csak gumipók, meg kötél kell és kilógatod :D

Én hoztam már így matracot meg sokmindent:D

2011. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"a hátul ülőknek sokkal több esélyük van a túlélésre, mint pl egy "segg néküli" autóban"


Butaság,egy azonos tip.belüli kombinak is ugyanaz a padlólemeze.Egy centivel sincs nagyobb gyűrődőzóna a sedanban...Pakolhatóság szempontjából kb fele értékű

egy azonos kat. belüli sedan..

2011. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából? Mihez képest? Valójában ugyanis semmi.

Írták sokan, hogy tágas a csomagtér, amivel csak egy gond van: Egy 340 literes Opel Astra 5-ajtósba simán berakok egy 81 centis tévét. Egy 510 literes Astra Sedanba még a doboz nélküli 72 centis sem fér be. Az ugyanis egy dolog, hogy nagy a csomagtér, de mit érsz vele, ha kicsi a nyílás? Ráadásul tolatáskor szart sem látsz belőle. És ha a kombival hasonlítjuk össze akkor még az elméleti "túlélő zóna" sincs meg. Ami amúgy is hülyeség, hacsak nem 150-el jönnek mögötted semmi különbség nincs, mivel az autók orra nagyon könnyen törik, a seggük meg nehezen.

2011. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hű hát van pár cifra hozzászólás :) Vegyünk mondjuk egy konkrét típust: Peugeot 306. Van belőle sedan, csapotthátú és kombi. Naná hogy a kombi a legnagyobb, őt most hagyjuk is ki az összehasonlításból. A sedan csomagtere valamivel nagyobb mint a csapotthátúé, de ha valami olyan nagyméretű csomagról van szó ami nem fér be a csapotthátúba, az a sedanba sem fog, egyszóval több dolgot tudsz bele pakolni, de nagyobbat nem. Plusz a kombiknál és csapotthátúaknál van egy olyan nagy előny hogy a hátsó ülések lehajtásával egy egybefüggő nagy tér keletkezik, míg a sedannal egy "L" formájú valami (már ha le tudod hajtani a hátsó üléseket), ebben a tekintetben máris kevésbé praktikus. Az hogy "klasszikus" nem tudom mennyire érv, egy kisgyereknek ha azt mondod rajzoljon autót akkor biztos sedan formát fog rajzolni, de ennyi erővel azt is mondhatjuk hogy "ódivatú", ízlés kérdése. A kombik nagy hátrányának szokták felróni a sedanokkal szemben hogy nehéz hátra kilátni. Nos ha mondjuk nincs benne pl. térelválasztó háló és éppen nem megy nyaralni a család akkor szerintem ez nem igaz, ugyanolyan üvegen nézel keresztül hátrafelé, típusfüggő hogy mennyire domború vagy mennyire van függőleges helyzetben, de ha mondjuk valaki szereti óriás-bólogatós kutyákkal vagy serlegekkel telirakni a kalaptartót akkor a sedanban sem lesz jó a kilátás. Ha a fejemhez nyomnának egy pisztolyt és azt mondanák hogy válasszak a három közül akkor biztos hogy nem a sedan lenne az amire voksolnék, de használat szempontjából nincs annyira jelentős különbség hogy az mérvadó legyen autóválasztásnál ha nem szempont a pakolhatóság.
2011. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt már minden féle. Hosszabb tengelytáv végett stabilabbak. Tudok vele tolatni, valamiért ha nincs puttony, nem megy az a fránya autó egyenesen.
2011. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ott magával az autóval van gond. Ha egy azonos szériából egy kombi nem megy egyenesen, de egy szedán igen akkor ott a más a gond, nem a forma.
2011. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!