Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen érvek szólnak az...

Milyen érvek szólnak az állatkísérletek mellett?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Az hogy sok minden kiderül..de szerintem nem éri meg hiszem az állat nem biztos hogy túl éli
2011. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Az állat nem biztos, hogy túléli, de nem halsz meg rákban 40 éves korodban. Szerintem ez azért elég nyomós érv.
2011. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
32%

1. Humánusabb mintha embereken kísérleteznének.

2. Olcsóbbak mint az emberkísérletek.

3. Balul elsült kísérlet esetén az állatok nem fordulnak ügyvédhez, hogy kártalanítsák őket.

2011. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen sok állatorvoslásban használt tudás is kisérletekből derült ki.
2011. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Csak akkor érthető meg számomra ha valamilyen halálos, vagy komoly betegség gyógyításában használják őket, és akkor is csak tenyésztett állatokat főemlősöket, majmokat nem. A hadászati célú kísérletezésnek nem látom értelmét, ugyanúgy mint a kozmetikai és tisztító szerek kifejlesztése céljából sem. Drágák, és nem mindig lehet levonni belőlük pontos következtetést, minden egyes állatnak máshol van a fájdalom küszöbe, ezért a fájdalmat nehéz lehet megállapítani.
2011. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért az állatkísérletek, sem úgy zajlanak, hogy tűvel bökdösik őket és nézik, hogy fáj-e nekik.


Biológiailag pedig a főemlősök hasonlítanak leginkább az emberre. Egy földigilisztára gyanítom másképp hatna egy gyógyszer. Ezért szükség van az ilyen kísérletekre.


Tisztítószerek, kozmetikumok. Kíváncsi vagyok akkor is ezt gondolnád-e, hogy ha bőrrákot kapnál egy egyszerű sampontól.


Nem tudom kinek milyen torz képei vannak ezzel kapcsolatban, de pl egy új gyógyszer kifejlesztése minimum 10 év és sk millió, milliárd forintba kerül. Az állatkísérletek az egyik legutolsó lépésben történik meg, a humán célú klinikai vizsgálatok előtt.

Tehát senki ne úgy képzelje el, hogy egy gyógyszer kidolgozásánál találomra beadnak az állatoknak mindent, amit épp találnak egy vegyi raktárban és nézik, hogy mi lesz.

A főemlős-kísérletek előtt, először csak számítógépen létezik egy új gyógyszermolekula. Aztán lombikban. Aztán rengeteg vegyi labor vizsgálat történik még mindig lombikokban. Aztán biológiai vizsgálatok, sejttenyészeteken, preparált szöveteken, metabolizmus vizsgálatok, stb. Ezek után esetleg nem főemlősökön is kipróbálják. És ha ezekben a lépésekben mind-mind a legkisebb probléma sem merült fel, akkor jönnek csak a főemlősök.

2011. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
SEMMI!ASZPIRINED SE LENNE,HA ÁLLATOKON TESZTELTÉK VOLNA!ÉS 2012-BEN ASSZEM TÖRVÉNYELLENESEK LESZNEK SZÓVAL GONDOLHATOD HOGY EGYÁLTALÁN NEM HUMÁNUS DOLGOKAT MŰVELNEK SZERENCSÉTLENEKKEL...:(
2011. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Tudnék egy rakás érvet ellene, de te a mellette szóló érveket kérdezted.

Hááát... Lássuk csak...

Ha nem lennének állatkísérletek, nem lenne annyi gyógyszer és az olyan betegségekben meghaló emberek, amit az állatkísérletekkel visszaszorítottak, akkor ők sokkal többet szenvednének együttvéve, mint az állatok.

2011. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 jdfGabrella válasza:
59%
semilyenek
2013. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Látom elég régi a téma, de akkor is.

Kedves legutóbbi hozzászóló!:)

Semmilyen?

Először is én rendkívül állatbarát vagyok sokkal jobban mint némely ember.

Azonban gondolj bele... Őszintén...

Ha egy család tagod rákos lenne, és mondjuk a rák ellenszere már elég jo teszteken átment volna, és csak az állatkísérletek hiányoznának hogy használhassák a családtagodon vagy esetleg a te meggyógyításodra, akkor te nem szeretnéd hogy kiderüljön, hogy működőképes-e egy emberen?

Egy beteg emberen egy olyan vakcinát nyilván nem tesztelnek ami halálos lehet az emberre nézve. Jogilag kivitelezhetetlen.

Nyilván valóan az állatkísérletek ezért jöttek létre. Nagyon sajnáljuk őket de sajnos, hogy az emberi faj fent maradhasson bizonyára szükségesnek vélik a kutatók. Azonban személy szerint megemlítem, hogy szóba jöhetne az olyan embereken való tesztelés is akik mondjuk halál büntetésre várnak a halál soron. Például gyilkosságért. Ez sem humánus módszer de más lehetőség nem nagyon marad.

2018. aug. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!