Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6 sebességes váltót rakhatok...

Leonsio17 kérdése:

6 sebességes váltót rakhatok a golf 2-esembe?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni van egy golf2-es autóm, folyton variálok minden dologgal az autóval kapcsolatban, most arra lennék kíváncsi, hogy találtam egy 4-es golf váltót ami 6 sebességes és szeretném belefabrikálni a kocsimba, de nem tudom bele lehetne-e rakni. Pillanatnyilag az üzemanyagfogyasztás csökkentése a célom, nem mintha oly sokat enne mivel 1.6d, de mégis ha összejönne.....! szóval várom a segítő válaszokat! Előre is köszi!
2011. febr. 19. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden megoldható, csak mondjuk érdemes elgondolkodni azon, hogy a beruházás ára hogyan viszonyul az autó jelenlegi értékéhez. Ha többe kerülne, mint amennyit az autó ér, nem biztos, hogy megéri.

Egyébként jó lenne kicsit többet is tudni erről a váltóról. Szinte biztos, hogy komoly faragás után menne be (más a kuplungharang, a váltóbakok elhelyezkedése, lehet, hogy az eredeti diffivel sem lehet összeházasítani), de ha benzines váltójáról van szó, még akkor sem biztos, hogy megéri, mert a benzinesek váltói rövid áttételezésűek, szűkebb fokozatlépcsőkkel, így a nyomatékos, lassú fordulatú szívódízel pörög, mint az állat, menni nem fog, cserébe többet fogyaszt. Ha mindenáron csökkenteni szeretnéd az 1.6D amúgy sem magas fogyasztását, akkor a II-es Golfokban használt ötfokozatú váltót ajánlom hozzá (a GTD-kben volt, talán a D-kbe is szerelték), ebben hosszú az ötödik, csökken a motor fordulatszáma és biztosan beépíthető.

2011. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen Golfom van 5ös váltóval, így fogyaszt kb 4 litert/100km. Nem hiszem, hogy a költségeket tekintve megéri bíbelődni ezzel a G4-es váltóval. Ha tiéd nem 5 sebességes, akkor próbálj meg inkább egy olyan váltót beletenni.
2011. febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem 1.6D be ne tedd be a 6os váltót...ahhoz gyenge a kocsi és nem tudnád kihasználni a 6. sebességet
2011. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!