Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számíthat-e méltányosságra...

Számíthat-e méltányosságra egy két mankóval közlekedő mozgássérült, a zöldterület rongálásáért kirótt eljárás megszüntetésére, ha a mozgássérült igazolványt kitéve egy sártengerben kénytelen pakolni, hogy gyógykezelésre a Lukácsba bemenjen?

Figyelt kérdés
Ha nem lett volna befagyva: ki se tudtam volna szállni. Ez zöldterület? Zöldfelület? Ehhez képest, szabálysértési eljárást indítottak ellenünk zöldterület rongálása miatt. , már az idézést is kiküldték. Közben megnéztem a paragrafusokat: zöldtterület az, ahol állandóan zöld növényzet van. Na, itt aztán nincs. Csatornázás után itt maradt a rendezetlen sártenger. Gyógykezelésre járok rendszeresen Lukácsba, a fürdőbe és a kórházba. A két mozgássérült helyen nem mozgássérült kocsik álltak, ezért örültem, hogy felszabadult egy hely, oda beálltam. Igazam van-e, ha méltányosságra számítok az eljárás során? Tisztelettel: Tolnainé Dr. Kabók Zsuzsa
2011. febr. 23. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezért büntettek meg engem is a Soroksári uton a Vodafone székhelye előtti járdaszigeten, amikor még csak az építkzés folyt. Írtunk vagy talán később be is mentünk az eljáró hatósághoz. A fényképen látszott, hogy az autó közelében sem zöldterület sem park nem volt a közelben, konkrétan egy mély pocsolya közepén, egy sittel teli konténerrel volt együtt látható a kocsi. Végül nem kellett fizetni.
2011. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kulcsot elovesz, rokkant helyeken jogtalanul parkolo autokon vegighuz.
2011. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én bevonnám a médiát az ön helyében a kérdéses ügyben.
2011. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy próbát mindenképpen megér. A legjobb lenne, ha lehetne bizonyítani, hogy a roki helyeken nem rokis autók álltak (persze gondolom fénykép nem készült). A gyógykezelés ténye nyílván bizonyítható, úgyszintén az is, hogy a "zöld terület" nem zöld.


Meg kell próbálni, legrosszabb esetben nem sikerül.

2011. febr. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A gyógykezelés időpontja igazolható, ha a Lukács akarja, köszönöm az ötletet, megpróbáljuk. zsu
2011. febr. 26. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen le kellene fényképezni a helyet, ahol "zöldfelület" van, és tértivevényes levélben kell kifogást benyújtani a szabálysértési hatósághoz, ha nem gyakorolnak méltányosságot, akkor jöhet az újság, tv, ádió, és a személyes zaklatása a határozatot aláíró embernek. Ha ráérsz bíróságra is viheted. Sztem 70% esélyed van, ha kellő formában és felháborodással lépsz fel.
2011. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!