Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elmúlt időszakban (kb.6-7...

Az elmúlt időszakban (kb.6-7 alkalommal) rövid távra (kb 300m) használtam a kocsimat, és észrevettem hogy a fogyasztás bő fél literrel megnőtt. Az ilyen kis távok okozhatnak ekkora mértékű fogyasztásnövekedést?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj, hogy csak ennyivel nőtt meg :D Simán lehet ilyen időbe, hogy a fogyasztásod a másfélszeresére nől. Hosszútávú fogyasztásnak meg a duplája is lehet
2011. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

300m? Rosszabb vagy mint én :)

Ha rendesen melegíted is induláskor egy kicsit, akkor bőven megnőhet, de amúgyis többet fogyaszt hidegen (a szivató miatt).

2011. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Simán megnő. Nem megnőhet. 300 méteren nem melegszik be egy autó sem, így a keverék hidegen bőven dúsabb, mint melegen. Több anyag=nagyobb fogyasztás.
2011. febr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jól írta az első válaszoló,nagyon meg tud nőni a fogyasztás hidegben és rövid távon,nekünk pl 40 liter/100 km jött ki egy kis 1200-as benzines,autómata szivatós személyautóval. Mindig írjuk a tankolást,és tele volt a tank -40 liter-,és mikor üreset jelzett leolvastuk a km órát és csak 100 km-t mentünk el .Igaz,hogy hóban és még sokszor pörgetni is kellett a kereket,meg 3-4 szer nekifutni a dombnak,hogy fölmenjen rá,meg a fűtést is nyomattuk,emiatt a motor se melegedett be gyorsan,a hideg motornak meg adta az autómata szivató a dúsítást,úgyhogy ez jött ki.
2011. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

40 litert nem tudsz lenyomni egy kis autó torkán 100 km-en.

Ott valami komoly gond lehet.

2011. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mint írják, akár literekkel is, és ami még tönkremegy előbb utóbb, a kipufogó dob. A rövidebb távon termelődött víz, nem tud kipárologni, bent rozsdásodik a dob:(
2011. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogyasztas valoban megnohet eleg komolyan, de melyik az az elethelyzet, amiben megeri 5 perc helyett gyalog, 2-4 percet menni autoval?
2011. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

12:57

pl ha a lábatlan anyóst kell hazahozni a öregeknapijából

2011. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ahogy előttem írták simán megnőhet és még örülj, hogy csak ennyivel. és valóban nem tesz jót az autónak,
2011. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

már ne haragudj de egyáltalán mi a fenének indítod be ekkora távra a kocsit? Amíg beindítod, melegíted, már oda is érnél gyalog :)


Ráadásul a hideg indítás nem tesz jót a kocsinak, állítólag egy hidegindítás kopás szempontjából olyan mintha 100km-t mentél volna vele.

2011. márc. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!