Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell helyesen váltani...

Hogy kell helyesen váltani 1-ből 2-be kanyarodás közben?

Figyelt kérdés

Elnézést a hülye kérdésért, még forgalomban tanulok vezetni és egyre jobban megy, de ennél az egy dolognál még elég béna vagyok.


Tehát indulok 1-es ben és pl. balra kell kanyarodnom, ugye a kanyarban kb. 2-es be kell váltani, na most ez elég nehezen megy úgy, hogy közben tekerem vissza a kormányt, miután sebességbe van, mindig korrigálnom kell a kormányon.


2011. márc. 1. 18:07
 1/6 T5- ***** válasza:

Bal kéz a kormányon, jobb kéz a boton ;)

Nem annyira bonyolut az, de ha előtte már felrakod 2-esbe akkor még jobb. Gyorsíts intenzívebben, és hamarabb rakd a 2-est.

2011. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amint elindultál és mozog az autó már rakhatod 2-be, nem feltétlen kell kihúzatni.
2011. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden esetre kanyarban és előzéskor nem ajánlatos kapcsolni.
2011. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
semmi gond, kezdokent ez normalis, lenyeg, hogy nem kell hogy lekosson a valtas. Az egyes csak elindulasra valo, elindulsz, kanyarodsz, kozben lenyulsz es valtasz de ehhez ne nezz le, nezd az utat, es ugy kanyarodj.
2011. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a váltó botot sosem illik nézni, nem csak váltáskor nem. Én is beleestem ebbe a le-le nézős hibába, de az oktatóm baromi gyorsan leszoktatott róla :)


Kezdő jogsis vagyok.

Van úgy hogy engem is leköt a kormányzás, és épp nem tudok kettest tenni, de menni azért kell, ilyenkor kicsit pörgetem 1-esben. Nem tesz jót az autónak, de ha nagyon nincs más lehetőség, akkor marad ez.


A lényeg szerintem hogy amikor tudod hogy kanyarodni fogsz (általában tudod) és látod hol fogsz majd kanyarodni (általában látod), akkor már előre fel tudsz készülni a kanyarodásra, fejben is. Eldöntöd még a kanyar előtt, hogy vagy előtte teszed a kettest, vagy utána. Ha kisebb ívű, akkor lehet közben, de én is utálok kanyarodás közben váltani, nem érzem jól magam, hogy csak egyik kézzel fogom a kormányt.

2011. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem helyes kanyarban és előzésben sem,azelőtt.
2011. márc. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!