Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell helyesen használni...

Hogyan kell helyesen használni a kuplungot kanyarodásnál, tehát kanyarodás közben gázonvagy kuplungon van aláb? A rendőrlámpánál hogyan induljak el, az egyik láb a gázon a másik a kuplungon és lassan engedjem a kuplungot?

Figyelt kérdés
Forgalmi vizsgaelött állok és nem vagyok biztos benne hogy hogy is kell csinálnim,kérlek ha tudtok segitsetek!
2010. jan. 28. 07:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kanyar előtt ügyesen már kapcsolsz és ki is engeded a kuplungot. Főleg vizsgán..aztán majd ahogy suppan..de jobb kanyar előtt mindneképp. Rendőrlámpánál: ahogy irtad, esetleg ha nem megy annyira a kettő együtt használata akkor egy nagyon picit a kuplungot engedheted hamarabb, de csak tényleg nagyon picit amig érzed h megmozdul az autó és azután gázolsz.
2010. jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Érthető volt?
2010. jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is forgalmi vizsga előtt vagyok!:)

Nekem azt mondta az oktatóm, hogy kanyarodásnál soha ne nyomd a kuplungot, mert kicsuszhat a kocsi!!

Tehát, hogyha nem jelzőlámpánál vagy , hanem csak ugy kanyarodsz be mondjuk egy utcába akkor vissza kapcsolsz 2be és fel a kuplung-kanyarodsz! De óvatosan engedd fel a kuplungot mert ha megrázkodik a kocsi az egy hibavonal!:S

Ha pedig jelzőlámpánál indulsz és kanyarodsz, akkor 1be teszed -elindulsz-majd gyorsan 2be teszed -fel a kuplung és kanyarodsz!

Rendőrlámpánál pedig óvatosan -lassan engedd fel a kuplungot-nehogy lefulladj mert az is hibavonal- és mikor már egy kicsit indul a kocsi akkor már nyomhatod is a gázt!:)

Remélem segitettem!!

Sok sikert!

20/L

2010. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első:

"érzed h megmozdul az autó és azután gázolsz."---is el egy gyalogost :D :D

2010. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kanyarodás közben már a megfelelő sebességi fokozatban kell lennie az autónak, tehát a kanyarban már csak simán a gázt nyomod, előtte meg kell történnie a sebességváltásnak, ha szükség van rá.

A rendőrlámpát jól írtad. Simán álló helyzetből elindulás ott a feladat. mint mikor beülsz az autóba és elindítod, majd indulsz. Csak itt már nem kell elindítnai, mivel jár a motor.

2010. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szoval akkor kanyarban sem lehet a lában a kuplungon,hanem lassitáa visszaváltás(ilyenkor ugye kuplung be)majd felengedem és kanyar ilyenkor fékezni kell ha nem megyek elég lassan éskanyarból kifele már nyomni kell a gázt és kuplungbe kapcsolni feljebb,jol értem?
2010. jan. 28. 09:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Kanyarban soha ne használd a kuplungot, mert elszállsz(hatsz.) !!!! Mindig előtte, utána gáz. (ha nincs előtted akadály.) Kuplungot csak sebesség-váltáshoz használjuk, arra való.
2010. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ugy gondoltam én is hogy ha már kijöttem a kanyarból,ugye ott már gyorsitok és kanyar utánn kuplung és felkapcsolni!Jol értem?Köszi
2010. jan. 28. 10:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz, mert mindig nem biztos h kell gyorsitani kanyar után és egyből felkapcsolni..:) Azt gyondolom h tanitották h amikor 2500-3000 között van a tméter akkor kell kapcsolni
2010. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!