Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik benzinkúton kapható a...

Melyik benzinkúton kapható a legminőségibb benzin?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy különböző benzinkutakon más és más minőségű benzin kapható, ami ugye a fogyasztáson és hosszú távon az autó motorikus állapotán is nyomot hagyhat.

A kérdés tehát az lenne hogy melyik a legminőségibb? (pl: Shell, OMW, MOL, GP, Agip stb ...)


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 6. 17:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

"literekben mérhető a vállalatok közötti fogyasztás."

"Az autószerelőm is mondta akihez 15-20 éve viszem az autóimat hogy mólnál ne tankoljak."


Ezt magyarázzátok el a MOL petrolkémikusainak is. Az adalékokban szinte kimutathatatlan különbségek lehetnek, talán 1 decivel ha kevesebb benzint fogyaszt az autód az egyik kúton tankolt üzemanyagból mint a másiktól, a többi belemagyarázás. Prémiumbenzinnel is max. 1 liter lehet a különbség egy átlag autónál. Nem akarok senkit megbántani, de aki nem ért hozzá az ne akarja megmondani a tutit. Csak az osztrák határ közelében levő OMV kutak kapnak Ausztriából benyát, minden más kút a MOL-benzint kínálja alapáron. Arról nem is beszélve hogy az üzemanyag minőségét EU-n belül szabályozzák, tehát nem lehet már akkora különbség két márka (mondjuk OMV és MOL) által készített benzin között mint mondjuk 10-20 éve. Ami szennyeződés az üzemanyagba kerülhet az vagy eleve benne van az autód üzemanyagrendszerében (estek 90%-a) vagy a kúton kerül bele, pl. víz beszivárog a kút üzemanyagtartályába vagy kókler magánkutakon direkt hígitják de ez ritka. Tehát amit a tartálykocsik visznek ki a kutakra az esetek 100%-ban ugyanaz a cucc. Ha nem hiszitek nyugodtan lehet kérni laboros vizsgálatot a fogyasztóvédelemtől, meglátjátok hogy minden nagyobb kúton közel ugyanolyan minőségű üzemanyagot árulnak.


"Én az Agip benzinre esküdtem, de mióta kapható a kúton E85 azóta keverik a 95-tel, azóta nem tankolok ott, azóta csak olyan helyen ahol nem lehet E85-öt kapni, azt talán nincs keverve."


Ez is EU-s szabvány hogy minden benzinhez kell keverni bioüzemanyagot, egyre többet. Ha jól tudom most 8% körül járnak, de pár éven belül 10% fölé akarják emelni ezt az arányt, szóval nyugodj meg: minden benzinben van már E85.

2011. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

"Én az Agip benzinre esküdtem, de mióta kapható a kúton E85 azóta keverik a 95-tel, azóta nem tankolok ott, azóta csak olyan helyen ahol nem lehet E85-öt kapni, azt talán nincs keverve."

Miért, talán félsz az E85-től? Mi a gondod vele?

2011. márc. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%

az omw a legjobb

lukoilnak jó a benyája, de a dízel egy szar

2011. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
78%

omw? Ennél igénytelenebbül nehéz lenne leírni úgy hogy még értelmezhető legyen, de akkor megpróbálom, essünk túl rajta:


őnw

2011. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

mi molnál szoktunk tankolni...igaz hogy drága,de szereti az autó(vároba 9-10liter) régebben tankoltunk egy magánkuton...11-12liter városba(kb ugyan az a vezetési stílusba)

teherautónkat meg egy volánkúton szoktuk tankolni...ott meg alap a jó minőség a buszok miatt(talán molos gázolajuk van) meg olcsobb mint a mol...

meg,teherautó is szereti(országút 11-13 város 14-16l)

2011. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
azt felejtsétek el hogy minden benzinkúton egyforma benzint adnak !!!! 5 évig mindig ugyan ahoz a benzinkúthoz jártunk de 1 szer e nap amikor megint mentünk volna oda zárva volt ..elmentünk 1 másik kúthoz és amennyit tankoltunk és ameddig bejárt addig szenvettünk a kocsival mindig leállt nem ment vizes volt vagy nem tudom mi volt benne de ritka szar...annyi a lényeg hogy nem egyforma
2011. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
5%
Az omw-nél.
2011. márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
:(
2011. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:
Én azt mondom igen is van külömbség szerintem az OMV viszi a pálmát. Ha 0ról teli tankolok mindig oda megyek. Amúgy aki olcsobbra vágyik de azért minőségibre annak az ENVIT ajánlom.
2013. jan. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

különbség, olcsóbbra, minőségibbre


(Remélem segített.)

2013. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!