Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik benzinkúton kapható a...

Melyik benzinkúton kapható a legminőségibb benzin?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy különböző benzinkutakon más és más minőségű benzin kapható, ami ugye a fogyasztáson és hosszú távon az autó motorikus állapotán is nyomot hagyhat.

A kérdés tehát az lenne hogy melyik a legminőségibb? (pl: Shell, OMW, MOL, GP, Agip stb ...)


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 6. 17:04
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Hát nekem pont a határ melletti omv nem jött be. Sokat eszik belőle, erőtlen lesz a kocsi tőle. Még a metrós benzintől is fürgébb, ha lehet ott tankolok mindig.

Saját tapasztalat alapján kétségtelenül a Shell a legjobb, bár azt jó árba mérik is..

2013. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 Gergely8922 válasza:
OMW
2014. máj. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Ja, elég vicces az a W. :)
2014. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Ma már azt kell nézni, hogy melyik igazi üzemanyag és nem pedig etanolos vagy bio pancsolmány. Egyszerűen meg kell illatozni a benzint és ha egy picit is szesszagú akkor felejtős. Ugyanis ezek károsítják legjobban a motort. Sorrendbe szedem a legjobbakat ami szerintem a jelenlegi OMV-Shell-Agip-és még a Lukoil is jó.
2016. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Úgy is lehet kísérletezni, hogy keverjük be fűkaszába valamilyen kútból való benzint, vágjunk vele majd tegyük a gépet a gyepre kihűlni. És jól látható az amikor ellepik a muslincák az etanolosabb üzemanyagú gépet.
2016. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Boblevi válasza:
ha nincs külömbség azt magyarázd már meg hogy ha a molnál tankolok akkor miért nem húz az autó 2-3000 ig ha a lukoilnál akkor meg igen ?
2016. jún. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 m kornel válasza:
Fél éve vettem egy Husqvarna 545-ös láncfűrészt legújabb fejleszés számítógép vezérlésű. Nekem azt tanácsolta a boltba az eladó,hogy 3-4 hónapos benzint ne rakjak a gépbe mert magyarországon a legszarabb a benzin minősége és 3-4 hónap után a benzin el kezd bomlani ami már nem 95-ös hanem pl csak 90-es oktán számú és ezt a benne lévő számítógép érzékeli és lehet vinni szervizbe mert nem úgy megy a gép ahogy kellene. Tapasztaltam!Amibe még nincs benn a számítógép abba nyugodtan mehet még a fél éves benzin is! Azóta mindig friss benzint használok!
2016. szept. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Avia-val többet tudok menni mint a shell-el.

magán kútnál 2x tankoltam, azt is bánom.

Omv-t nem próbáltam, mol-t sem...

2018. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy a MOL szolgáltatja néhány kútnak az alapbenzint, de minen társaság más és más keberéket tesz hozzá az alapbenzinhez. Én az OMV benzinjeit szeretem legjobban, de jó a Lukoilé is.
2018. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

előtted szóló vagyok, mol-t is és omw-t is kipróbáltam, mol 100 és az omw 95 jött be eddig a legjobban

100-as az teljesítmény fogyasztás arányba a legjobb, omw meg ha tatásan nyomom akkor a fogyasztásban :)

4.5-öt fogyaszt úgy 100-on a suzukim.

az lenne a legjobb ha 2 tankos lenne és egy kapcsolóval át tudnám váltani a 2 különböző üzemanyagot.

pl omw 95-öst vennék minden napokra, versenybenzint (mol 100, 102 alkoholos keverékek stb) meg mikor ki akarom rúgni :D

szerintem még anyagilag is jobban járnék, mert pl ha omw-t kirúgom mint állat akkor azzal nagyon sokat fogyaszt és teljesítménybe meg nem látszódik meg.Érdekes jelenség.

Amit elfelejtenek kiírni, hogy az adott üzemanyagoknak mennyi a kalóriája, mindjárt máshogy hangzana az egész...

2018. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!