Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az OMV...

Mi a véleményetek az OMV carrera 95 benzinről? Tényleg jobb, és csökken tőle a fogyasztás?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 09:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Multkor nagyon győzködött a kutas hogy tényleg jobb és próbáljam ki,mert olyan adalék van benne,ami tisztítja a motort,ezáltal jobb égést biztosít és csökkenti a fogyasztást!szerintetek ez nem kamu,esetleg saját tapasztalat?Kíváncsi vagyok
2011. márc. 13. 09:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Én évek óta ezt használom autóban (BMW) és motorban egyaránt. Fogyasztás nem tudom, hogy csökkent-e a többihez képest, viszont nagyon jó minőségű benzin
2011. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én v-pooower 95-öt tankolok.Egy 16 éves astrám van,nem keresek sokat,ezért probálom minél gazdaságosabban üzemeltetni.Ez előtt sima 95-öt használtam,azzal 41L-ből mentem 600-630 Km-t.A V-pooowerrel pedig 730-750 Km-t teszek meg.Érezhetően jobban megy tőle az autó.Ezt városban tapasztalom leginkább,mert a sima 95-tel 4. sebességben 50-nel épphogy nem fuldoklott a motor,a v-pooowerrel pedik 5. sebességben akár 45-tel is mehetek,nem fuldoklik.Ráadásul a pontjaimat is beválthatom időközönként és,ha ilyet tankolok,4x annyi pontot kapok,mint a simáért.Amikor akció van,majd ezer ft-tal kevesebből tankolom tele az autót,mintha simát tankolnék+1/5-ével többet megyek vele.Hiába drágább egy L,effektíve olcsóbb.
2011. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is most tankoltam először Carrera 95-öt. Szerintem sokkal szebben megy az autó, nem olyan kopogós a motor sem. (ezt főleg alapjáratnál hallani) Ezelőtt sima 95-ös shell benzint használtam. Bár elvileg a 95-ös benzin mindenhol ugyan az mert mindenki a MOL-tól veszi csak az adalékanyagot keverik hozzá helyben. Az omv pedig állítólag Ausztriából hozza a benzint (a sima 95-ös kivételével).

Az előttem szólóhoz kapcsolódóan én is régebben 95-ös v-powert tankoltam és tényleg jobban ment tőle az autó. A fogyasztás csökkenés pedig a benzin jobb kenése miatt van. Nem olyan nagy a súrlódása a hengereknek ezért könnyebben mozognak, ami ugye azt eredményezi hogy a mozgatásukhoz is kevesebb energia kell. Persze nagy fogyasztás csökkenést ne várj egyik benzintől sem. Ez főleg a lábadon múlik hogy mennyit eszik. De kb 4-5% csökkenés ami még talán reálisnak mondható egy drágább benzin esetén ami persze a motornak is jót tesz.

2011. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze,hogy nem csak a benzinen múlik.Hozzátenném még azt is,hogy egy éve vezetek rendszeresen.Tehát,lehet,hogy sima 95-tel is többet tennék meg,mint anno.Meg persze az is hozzájárul,hogy,mivel drágább benzint tankolok,jobban figyelek arra,hogy értelme is legyen,ezért vezetés közben annyi számítást végzek,meg annyi felmérést készítek magamban,hogy lassan olyan vagyok,mint egy autóvezető számítógép:DGondoltam is rá,hogy legközelebb simát tankolok,hogy igazoljam vagy megcáfoljam a megítélésemet,de egyelőre azon az állásponton vagyok,hogy ami jól működik,azt nem kell piszkálni.Talán jól működik,de majd meglátom.Szoktam kérdezgetni autós társakat,hogy mennyit fogyaszt a vas,mindenki 95-öt tankol és csak az újautós kollégák számolnak be 4-5-6 L-es fogyasztásról,akik körébe diesel tulajok is vannak.Minden esetre én örülök,hogy egy 16 éves autóval k.b. 6L-es fogyasztással közlekedek.Ez jó.
2011. márc. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!