Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell-e centíroztatni a gumit ha?

Kell-e centíroztatni a gumit ha?

Figyelt kérdés
A hátsó kerekeket akarom előre tenni, hogy egyformán kopjanak. Kell centíroztatnom őket, vagy elég simán kicserélni?
2011. márc. 15. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
elég kicserélni, ha már voltak centirozva.
2011. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy voltak-e :)

Mióta megvettem nem cseréltem semmit rajta. Látszik a centírozás rajta? Vagy amikor felrakják az újat alapból centíroznak?

2011. márc. 15. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztosan voltak, ha nem lettek volna azt éreznéd menet közben.
2011. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó akkor kicserélem és ha össze-vissza megy vele akkor centíroztatom.

Így jó?

2011. márc. 15. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem... -.- Ha ki van centíroztatva az azt jelenti, hogy a felnin a gumi szabályos kör alakú, nem ovális, vagy egyéb. Ha kicseréled hidd el, hogy nem fog változni az alakja


És minden kerék ki van centíroztatva gyárilag.

2011. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

CentRírozás: a kerék kiegyensúlyozása.

És mivel cserélni akarod,pont azért kéne centríroztatni.

2011. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, mostmár minden világos. Köszönöm a kimerítő választ!
2011. márc. 15. 13:28
 8/8 T5- ***** válasza:
100%

Closet Monkey te nagyon otthon vagy a témában úgy látom... nem tudom miért kell akkor írni.


Elősször is, ha a gyárban elkészül egy felni, akkor az utána, miután rákerül egy gumi, centrírozni kell, (vagy nem, de kelleni szokott szinte minden esetben).

Ha neked van négy abroncsod felnire szerelve, és azt gumisnál szereltetted, akkor ő miután felszerelte a gumit a felnire, centrírozta. Erről magad is meggyőződhetsz, nézd meg rajta vannak-e a "súlyok".

Ha csak a hátsókat akarod előre rakni, és a gumi marad a felnin, akkor nem kell újra centrírozni mivel az a "kerék" jó úgy ahogy van, egy másik autóra is felszerelhetnéd. Arra ügyelj, hogy mivel valószínűleg kötött forgásirányú az abroncs, ne átlóba cseréld őket, hanem csak azonos oldalon. (bár én nem vagyok híve ennek a cserélgetésnek, mert ha hátulra nagyon kopott gumi kerűl, nagyobb eséllyel törhet ki határhelyzetben az autó hátúlja.)

2011. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!