Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 600 as motor "A"korlátozott...

600 as motor "A"korlátozott jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet egy például 600 as motort A korlátozottként használni illetve milyen motor ajánlott ehhez.

Hallottam hogy valami folytással szokták megcsinálni ha igen akkor hol lehet ezt a folytást beszerelni?

És ez ugye így teljesen legális lenne nem?


2011. márc. 17. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, le lehet fojtani egy 600-as motort 25 kW-os teljesítményre. A fojtást bárhová be lehet szerelni, de leginkább a szívóoldalra szokták, úgy egyszerűbb. Utána újra kell hangolni a karburátort vagy befecskendezőt és néhány esetben a gyújtást is.

Legális csak akkor lesz, ha a 25 kW-os teljesítményt be tudod jegyeztetni a forgalmiba. Ez 2-3 nagyságrenddel nehezebb munka, mint a motor átalakítása. Az egyszerű műszaki vizsgán ugyanis nincs teljesítménymérés, tehát a KFF-nél kell kezdeni az egészet. Nem lesz egyszerű menet, mert ha a motornak nincs gyárilag 25 kW-os változata, akkor típusbizonyítványa sem lehet, anélkül pedig kész horror a magyarországi forgalomba helyezés. Ha mégis szeretnél rendszámos motorral járkálni, akkor érdemes egy jobb szabályozással megáldott EU-s tagállamban forgalomba helyezni, vállalva az ezzel adódó macerákat.

Egyébként véleményem szerint egy- vagy kéthengeres, alacsony fordulatú motort lenne érdemes átalakítani. Ezek néha gyári állapotban sem sokkal erősebben 25 kW-nál, tehát a vezérléssel és az áttételekkel nem lesz sok bajod. Ráadásul az ilyen lassú fordulatú, nyomatékos motorok esetén a kisebb teljesítmény is jobban kihasználható, nem egy iszonyatosan pörgős, de roppant gyenge fűnyírómotor lesz a végeredmény.

2011. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval akkor jobblenne egy Kawasaki zxr 400 as mert abból van 25kw os is és nemkell bizonylat Tudsz még olyan nagyobb motort amiből van 25kw-os is?
2011. márc. 17. 18:04
 3/3 anonim válasza:
felejtsétek el ezt a hülyeséget. 21 éves korodig tudsz rá várni, ha már nem csináltad meg az A1et 16 évesen és akkor 18 évesen mehettél volna A-ra. én így csináltam, és sose gondolkodotam iylen szarságokon, hogy átalakítás meg ilyenek. szerintem nagyon nem éri meg. ha emg lebuksz vele szopol mint a kismalac. menj olyan motorral, amit enged a kategóriád, addig is szerzel rutint, hogy később ha meglesz az A-d, tudj menni olyannal amilyennel szeretnél
2011. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!