Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A TEMPOMAT-tal kinek mi a...

A TEMPOMAT-tal kinek mi a tapasztalata? Nem féltek használni? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés
Csak azért teszem fel a kérdést, mert egyszer egy ismerösömnek majdnem balul sült el a dolog amikor bekapcsolta. Történt ugyanis, hogy kb. 120-as tempónál a pályán bekapcsolta és nem tudta lekapcsolni, söt még be is gyorsult a kocsi. Mint utólag kiderült, valami elektronikus hiba volt, és a bovden is elszakadt de nem tudom a részleteket. Ha nincs a srácnak lélekjelenléte és pár masodperces gondolkodás után nem teszi üresbe a váltót és nem fékezi le a kocsit, könnyen tragédia is lehetett volna. Na ez mind oké, de belegondoltam, hogy ha ugyanez egy autómata váltóssal történik pl., akkor mit tudott volna csinálni vajon? Mert tudtommal azokban nincs ugymond "üres´ járat ugye...Szóval ki hogy meri használni, (most ha autómata, ha nem) kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban? Én öszintén megmondom, nagyon jó dolognak tartom egyébként, de nem merném használni sosem...
2011. ápr. 3. 00:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

NE higgyél el mindent a barátodnak!!!


A tempomatot, nem hülyék tervezték!

Úgy van megcsinálva, hogy szinte bármire magától kikapcsol!!!

2011. ápr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
elég hülye barátod van, elég lett volna kinyomni a kuplungot :D egyébként ilyen nincs, ha megnyomod a féket vagy kupplungot automatikusan kikapcsol... Ahoz hogy használni tudd kell egy kis tapasztalat is! Nekem apukám addig nem engedte használni, míg x ideig nem tudtam csak a gázpedállal egy fix sebességen tartani az autót.. Automata váltónál is van üresjárat ;)
2011. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Így van ahogy az első válaszoló írta. Amit a barátod mond az 1 az 1ben baromság de akkora hogy csak úgy szól. 1ébként automatába is van üres.
2011. ápr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tenyleg hülye a haverod.

Kuplungra, fekre azonnal kikpcsol.

Masreszt az automatan is van üresjarat, ahova ki lehet tenni. Ja es azt se felejtsük el, hogy 120 nal a tempomat nem gyorsit akkorat.

2011. ápr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell rögtön lehülyézni valakit, én nem tudom, nem tudtok olvasni? Elöszor olvassátok el rendesen, amit leírtam, utána hülyézzetek! Érthetöen leírtam, hogy ki vette sebességböl a kocsit, és üresben tudott lehúzódni az út szélére. (egyebként azért kellett megállnia is, mert felpörgött a motor 3000-es fordulatig, és úgy is maradt álló helyzetben is), és csak a motor leállításával szünt meg az egész, amig kijött az autómentö. Azt is leírtam értelmesen, hogy mint utána kiderült, valamiféle elektromos hiba okozta, és plusz még a gázbovden (vagy nem tudom milyen bovden vezérli ezt az egészet) okozta a problémát. Nem tudom miét kell egyböl ezért lehülyézni valakit....
2011. ápr. 3. 01:02
 6/14 A kérdező kommentje:
...ja, és mégmielött tovább hülyéznétek is bárkit, TERMÉSZETESEN tudta a barátom is, hogy a fék lenyomására vagy bármi hasonlóra ELVILEG ki kell kapcsolni a tempomat-nak, és úgy is csinálta, de nem reagált a kocsi semmire sem!....Csak nem gondoljátok, hogy valami gombot "keresgélt" a tempomat kikapcsolására, nagyokosok,....
2011. ápr. 3. 01:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem Amerikában volt a kocsiban és hasznos volt a nagy egyenes (lapos) és hosszú autópályákon, de haza viszonyoknál nekem nem hiányzik.
2011. ápr. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne lepődj meg a válaszokon vagy a "barátod" kamuzott vagy te színezed a történetet.
2011. ápr. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
szerintem vagyon jó főleg hosszú úton nem kell nyomni a gázt. nem kell megilyedni mert ha a fékre vagy kuplungra egy kicsit is rálépsz az elektronika kikapcsol.
2011. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Látom Kérdező, hogy te is kezdesz rájönni, hogy ide nem érdemes feltenni kérdést mert itt 1-2 ember kivételével csak sutyerákok járnak. Ja és igen az automatában nem olyan üres van mint a manuálisban mert az automatákat ugy lehet vontatni hogy a hajtott kereket felemeljük vagy pedig nagyon lassan de nem sok km-n keresztül(már erröl is volt szó ).

A nagyokosoknak leszavazni kötelező!!!

2011. ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!