Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor, ha nincs "párom"...

Mi van akkor, ha nincs "párom" elsősegély vizsgán? Ha jól tudom, kettesével kell bemenni. :| Egyébként hangosan kell beszélni a bábuhoz?

Figyelt kérdés
Vagy csak annyit kell mondani a vizsgáztatóknak, h megkérdezem a sérültet, h miben segíthetek, szólok vkinek h hívjon mentőt?!
2011. ápr. 5. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem voltam ilyen vizsgán, de úgy logikus hogy ha nem marad párod, akkor valaki duplán csinálja hogy ne legyél egyedül, vagy a vizsgáztató lesz a párod, vagy keresnek valakit.


Az is valószínű hogy nem lehet letudni egy vizsgát annyival, hogy megkérdezed a bábut jól van-e, különben nincs értelme leadni az anyagot ha utána nem kell bizonyítani hogy tudod. Mert azzal semmilyen tudást nem mutattál be, ha hozzá se nyúlsz. Lehet hogy meg kell csinálni mindent amit csak tanultatok ha nem sok, lehet hogy csak egy tételt húzol vagy megmondják melyik részére kíváncsiak.


Én csináltam elsősegély vizsgát, csak nem jogsihoz, ott viszont mindent kellett: biztonságos helyszín ellenőrzése, segítség kérése, majd légzés-keringés vizsgálat, majd nyilvánvalóan nincs légzés és keringés, ezért mentő hívása, majd kiérkezésig mellkaskompresszió és befújások. Ezen felül meg további tétel húzása, mondjuk kötözésekből, fogásokból, fektetésekből.

Ennyit lehet nem adnak le egy jogsis képzésben, de szerintem az alapszintű újraélesztés az amit számon kérnek legalább.

2011. ápr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha páratlanul jöttök ki akkor az utolsó 3 embert egyszerre hívják be és úgy csináljátok
2011. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
félre értettél..:) úgy értettem h hangosan kell beszélni a bábuhoz? vagy csak a vizsgáztatóknak kell magyarázni,h mit kell csinálni..
2011. ápr. 5. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:

A bábu itt egy teljes értékű embert formál meg. A vizsgáztató pedig egy külső szemlélő, a helyzet pedig egy utcán történő esetet rekonstruál. Ebből kiindulva csak te vagy és a bábu, vele foglalkozol. Az, hogy valaki vállait megrázod hogy eszméleténél van-e, vagy csak szóban latolgatod hogy jól van-e nem ugyanaz. Mivel a vizsga gyakorlati, így neked minden lépést be kell mutatni és nem elmondani.

De lehet hogy vizsgáztató válogatja hogy mi kell neki, elvileg ő elmondja vagy kiadják hogy mi a vizsgakövetelmény. Ha nem, akkor kérdezz rá, biztos nem titok. Vagy ha nem az elsők között mész, úgyis tudni fogod hogy mit csináltak az előtted lévők.


Előre tudni azért jobb, mert például mielőtt a sérülthöz mész, meg kell(ene) vizsgálni hogy biztonságos-e a helyszín. Itt a bábu nem válaszol, de a vizsgabiztos mondja hogy igen. Ha nem az, még hozzá kell fűzni hogy hívod a tűzoltókat/gázművek/elektromos művek/stb. Na most vannak nem jó fej vizsgáztatók is, akik nem szólnak semmit, de ha te nem kérdezel rá a helyszínre, tuti megbuktat mert majd azt mondja hogy te nem ellenőrizted, és megsérültél te is. Már ha tanultatok ilyet, de arra válaszolni hogy a te vizsgáztatód mit szeretne majd hallani vagy látni, nehéz pontosan válaszolni.

2011. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
áá..tudom h mondani meg mutatni is kell h miket kell csinálni..az a kérdés,h beszélni kell a bábuhoz? mintha élő ember lenne?
2011. ápr. 5. 21:26
 6/6 anonim válasza:
én úgy tanultam, hogy igen kell beszélni hozzá, tekintve hogy egy szituációt kell eljátszanod. de ha megkérdezed a vizsgabiztost, azzal se vesztesz semmit.
2011. jún. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!