Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportmotoroknál mi az a hang,...

Sportmotoroknál mi az a hang, ami gyorsulásnál "elpörög"?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom jól elmagyarázni, de sokszor hallom mikor az utcán van egy 1000-res sportmotor, és megindul a pirostól, és húzza neki a gázt, és van a motornak az alap hangja, és feljön egy másik hang is aminek kicsit éles a hangja, mintha valami zörögne, vagy gurulna a motorban.

Nem tudom jól elmondani, hogy mire gondolok.

Itt hallatszik egy kicsit 3:36-nál [link]

Szóval más hang, mint az alap motornak.

Ez valami turbonak a hangja?


2011. ápr. 8. 21:01
 1/3 St.Germain ***** válasza:

A turbonak igen jellegzetes hangja van, és nem is túl gyakori utai motorokon (persze van egy két elvetemült).


Igazából több helyről jöhet egy motorkerékpárból hang. Az egyik pont a blokk. Azt azért lehet hallani, ha egy zajszigetelés nélküli belsőégésű motor el kezd dolgozni. Persze ez csak közelről hallható. Aztán ott a kipufogó hangja, távoli szemlélődő (hallgatózó) jóformán csak ezt hallja. Aztán a harmadik dolog a vezérlés. 12-13ezres fordulaton van ennek is hangja. Legjobban pl. a fogaskerekes 750-es Vfr-nél lehet hallani a vezérlés hangját (ami szerintem szép, persze ezt sokan vitatják).


Szóval szerintem kb. ezeket lehet hallani, amik a motorból eredő hangok.

2011. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 500-as motorral megyek, de ez a hang egyesben van csak szóval kétlem, hogy a turbó, mert akkor máskor is kéne hallani, meg gondolom eléggé érdekes lenne kivitelezni egy motoron. De nincs ötletem pontosan mi csinálhatja
2011. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát ha 3:36-nál mondod azt a hangot, ahogy néztem akkor pont elindul, szóval húzza kicsit a gázt, és csúsztatja rá a kupplungot, ekkor ahogy szépen elkezd jönni az a "sípoló, süvítő, fülyülő" hang, miközben a motor kb. ugyanazon a fordulaton van, illetve egy kicsit esik is vissza ahogy kapja a terhelést. Tehát az a váltó alkatrészeinek, kupplung váltóhoz csatlakozó oldalának hangja lehet amire te gondolsz, ahogy pörögnek fel a fogaskerekek illetve a lánc...
2013. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!