Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használtautót vegyek?

Milyen használtautót vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék autót vásárolni. Már jóideje nézegetem a hirdetéseket. Maximum 400-450et szánnék rá, emellett úgyis van még egyéb költség is.Én Suzuki Swift-re pályázok. Olcsó, megbízható, keveset eszik és olcsó fenttartani. Szerintem ilyen árkategóriában ez a legmegfelelőbb választás. De kiváncsi vagyok más véleményére is. Még 2-3 hónap mire összegyűlik a pénz. Várom a válaszokat.
2011. ápr. 15. 20:59
1 2 3
 11/22 T5- ***** válasza:

Opel Astra F. Ebben a kategóriában. C14SE hengerenkénti injektros, a C14NZ meg központi injektoros, de az NZ motorok megbízhatóbbak. Az SE és XE motorok még nem voltak akkoriban annyira kiforrottak, igaz jól mennek, csak hát kinek mire kell ugye.

Én a helyedben F Astrát vennék C16NZ motorral, ez a 1,6-os sima 8 szelepes OHC, központi injetoros, megbízható kis munkagép. És ha teheted ne GL felszereltséggel vedd, mert az a legalja, inkább Club vagy a felett keresgélj. Van ilyen árban bőven választák. Ne félj nem eszik többet mint az 1,4l-60ló (C14NZ). És nem utolsó sorban olcsó hozzá minden és nagyon könnyen beszerezhető, boltban is mindig akad hozzá polcon szinte minden és bontóban is túrhatsz kedvedre, van miből. Nem mellesleg biztoságosabb egy Swiftnél, mondjuk az MK2-es MK3-mas Swiftekenek nagyon jó motorjuk van, azok tényleg precíz japán gépek, csak hát az a karosszéria, az valahogy nem volt elsődleges szempont náluk. Az F-es Astrák meg hátsó sárvédőnél és tankbeöntőnél előszerettettel kirügyeznek, mert még nem voltak galvanizálva, de ilyen árkategóriában tényleg ez a kettő a legjobb.

2011. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
köszi a segitséget utolsó. biztos jobban értessz a kocsikhoz mint én:) 1.6ossal az a probléma h sok lenne a biztositás.vagyis biztos több mintha 1.3ast vennék.
2011. ápr. 15. 22:54
 13/22 anonim ***** válasza:

Végülis semmi baj a swift-tel de igen a kasznia borzalmas az uttartása siralmas és nem értékálló. persze van elönye is. olcso keveset eszik, kevés a fenntartása. nem szidom a suzukit csak leíroma tényeket. mielött még nekemesne valaki nekem is swiftem van szóval tudom miröl beszélek. 450ért már lehet venni komolyabb autót is. pl. egy ilyet--> [link] ez már közelít az autó kategória felé. japán szóval megbízható . 1.5-ös szóval nem több a biztosítása mint egy 1.3-as suzukinak.

itt tudsz keresgélni kocsit 450 000-ig 1,5ös motorig.

[link]

Helyedben mindenféleképpen japánt vennék. én csak azért nem vettem mazdát, hondát, toyotát ..., mert csak 200 000ft-om volt autóra.

2011. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
jó az a swift , ennyi
2011. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a swift... Már vártam, mikor írja be valaki, hogy törik... Törik a fastra is. ugyanúgy, a különbség a kettő között, hogy a swift kevésbé rohad, és kevesebbet eszik.
2011. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

12:02-es vagyok

kevésbé rohad? hááát akkor gyere el hozzám légyszives és nézz alá a 18 éves swiftemnek. tudja mindenki hogy törik minden kocsi de az is tény hogy az 1es swift kaszni konzerv dobozbol van. nemrég volt törve a mi kocsink szoval nem a szomszéd rokonjának a testvérének a kocsiárol beszélek.

2011. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

most nézem, hogy nekem tetszik a Fiat Brava is.

[link]

jó árban van, és jól is néz ki.

remélem ir rá vki, h ez vagy inkább swift-vagy esetleg astra

2011. ápr. 16. 18:56
 18/22 anonim ***** válasza:
Inkább a brava, mint a swift, vagy a astra... Ennek galvanizált kasznija van, és viszonylag megbízható is. Hátránya, hogy az elektromos csatlakozásokra oda kell figyelni, néha ajánlott a kontakt-spray a csatlakozókra... Akkor nem lesz vele bajod.
2011. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ha szerelövel átnézeted a bravát és jonak találja akkor inkább az. nincs baj a suzkával se de csak komolyabb aza brava . de ha kifogsz egy rosz fiatot akkor viszont elég sok rámegy a szervizelésre ebben pedig a swift a gyöztes mert nagyon megbízhatóak.
2011. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

hasonlók között nézz körül szerintem:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!