Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki tud ebben a kérdésben...

Valaki tud ebben a kérdésben segíteni? (KRESZ)

Figyelt kérdés

Egyirányú útszakasz --> kereszteződés --> haladok tovább egyenesen --> szembejövő forgalom tábla --> kereszteződés.


A kereszteződésbe ha balra akarok fordulni akkor az egyirányú útra vonatkozóan forduljak, tehát húzódjak balra az úton, vagy már a szembejövő forgalom szerint tehát maradnom kell a jobb oldalon???


2011. ápr. 17. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem akkor egy egyirányú útról akarsz kifordulni egy olyanra ahol van szembejövő forgalom is?
2011. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, egyirányú útról akarsz balra fordulni,mert akkor a balra kanyarodás mindig az egyirányú út bal oldalról történik.
2011. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szembejövő forgalom tábla azt jelenti, hogy a következő kereszteződés UTÁN az eddigi egyirányú út kétirányú lesz, tehát ha te a következő kereszteződésben balra kanyarodsz, akkor azt még az egyirányú útról teszed, tehát le kell húzódnod az úttest bal oldalára.
2011. ápr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden esetre baloldalról kell forduly.
2011. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát eddig - sztem - senki nem mondott teljeskörű választ.


A "szembejövő forgalom" tábla veszélyt jelző tábla. A veszélyt jelző táblát a veszély helyétől lakott ter.-en belül 50-100m-re kell kihelyezni.


Vagyis a tábla sem azt nem jelenti hogy onnantól kezdődik, sem azt nem jelenti, hogy a következő kereszteződéstől. Pontosan azt jelenti, hgoy 50-100m múlva (elvileg ez akár még az utca közepére is vonatkozhat, bár tény hogy gyakorlatban ilyen azért nem szokott lenni.


Ha az utolsó egyirányú tábla óta nem volt kereszteződés (a kérdés szerint nem volt), akkor az még egyirányú, tehát bal szélről kell fordulni.


A gyakorlatban a szembejövő tábla vélhetően azért volt kint, mert a következő saroktól már az addig egyirányú utca kétirányúvá vált át.


Hozzáteszem a közútkezelő ezt az 50-100m-t sok esetben nem veszi komolyan, de szabály szerint elvileg így van...

2011. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22:32-nek.

"hát eddig - sztem - senki nem mondott teljeskörű választ"


Mint szakmabélinek, engedd meg, hogy megjegyzést tegyek a hozzászólásodhoz.A kérdésből egyértelműen kiderült, hogy a kérdező miben bizonytalan. Valószinűleg, nem szakember, és arra volt kiváncsi, hogyha az egyirányú úton ki van helyezve a "Szembejövő forgalom" tábla (és nem úgy általában egy úgynevezett "veszélyt jelző tábla!!!"), akkor ez a következő útkeresztezősben milyen elhelyezkedést kíván meg a balrakanyarodás esetén. Miután teljesen életszerűtlen, hogy egy egyirányú utat két kereszteződés között alakítsanak kétirányúvá, e tábla esetében teljesen felesleges hangsúlyozni, hogy pontatlan az a megfogalmazás, miszerint az út a következő kereszteződés után lesz kétirányú. Még akkor is, ha az 50-100 méteres szabály igaz.

2011. ápr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

22:32-es vagyok.


Ok, ezért is írtam le a kérdező számára "mezei halandó" módján is, illetve azért hivatkoztam a szabályra, mert ha esetleg úgy alakulna, akkor azért ezt nem árt tudni (sokan ezzel nincsenek tisztában). Zárójelben megjegyzem még sok esetben a közútkezelő sem, mert néha olyan idétlen kitáblázásokkal találkozni hogy csuda.

2011. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rendben, nincs vita közöttünk...
2011. ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!