Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » KRESZ kérdés? A férjemmel két...

KRESZ kérdés? A férjemmel két kérdésben vitatkozunk: 1.30 héttől nem lehet vezetni 2. muszáj-e bekötni magát a kismamának

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
KRESZ szabályt nem tudok neked írni, a saját esetemet írom le: simán vezettem még a 9. hónapban is (a védőnő messze volt, és inkább kocsival mentem, mint összetiporjanak meg lökdössenek a buszon). A biztonsági övet mindig bekötöttem, övterelőt használtam hozzá, az nem nyomta a pocakomat.
2011. márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vezetni, és be kell kötni az övet.
2011. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőre nem tudok válaszolni, de nem értek vele egyet ha így van. Olyan ez mint a 3. trimeszterben nem lehet repülőre ülni. Ki dönti el, hogy valóban annyi idős vagy-e.

Tudom, hogy a repülőre kell igazolás, de nem egy olyan példát ismerek ahol nem fogadták el, mert többnek tűnt az anyuka.

A második: Ez viszont mindenkire vonatkozik. Köteles bekötnie magát az anyuka. Nem véletlenül lehet kapni az övterelőket. Ezt ugyanúgy büntetik terheseknél is.

2011. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vezetni, csak ha mész szülni akkor ne te vezess és be kell kötni az övet!
2011. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vezetni végig (miért ne lehetne???) és az övet kötelező bekötni.
2011. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A KRESZ szerint lehet vezetni akár az utolsó napon is - más kérdés, hogy egészségügyi szempontból nem ajánlatos.

A biztonsági övet meg természetesen a terheseknek is kell használni - mivel egy balesetnél ugyanúgy hatnak rá az erök, mint egy nemterhesre. A rendörök meg megbüntetik, ha nincs bekötve.

2011. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is vezettem végig, sőt túl is hordtam a babámat, még a szülés napján is vezettem (41.héten). Természetesen akkor nem én vezettem, amikor már fájásaim voltak.

Bekötöttem magamat.

Volt övterelőm, de nem szerettem, kényelmetlen volt, így nem használtam.

Az orvosom azt mondta, nem szereti, ha a kismamái az utolsó hónapokban vezetnek, mert szerinte a kismama figyelmetlenebb (egyébként igaza van), bármikor jöhet egy keményedés, amitől esetleg megijed, stb stb.

Én azért nem békávéztam át egész Bp-en, inkább vezettem. Nem volt semmi baj.

2011. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Vegig lehet vezetni es be kell kotni az ovet.


De repulni is lehet a 3. trimeszterben is!!!

A 36. hetig lehet repulni, csak az utolso negy hetben nem, a harmadik trimeszter pedig nem csak negy hetbol all.

A 28. hettol kernek angol/magyar nyelvu orvosi igazolast a terhesseg korarol es arrol, hogy minden rendben van. De peldaul tolem egyszer sem kertek, ott volt nalam termeszetesen, de nem kertek el.

2011. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Barátnőm a szülésre is maga vezetett be a kórházba, mert a férje épp elutazott...


Van kismamaöv, vegyetek olyat, úgy a legbiztonságosabb.

2011. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vezetni, és be kell kötni az övet. Ti mit mondtatok, kiváncsi lennék :)
2011. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!