Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell rendesen kitakarítan...

Hogy kell rendesen kitakarítani azt a részt, ahol az ajtó és az autó összekapcsolódik, illetve ki szoktátok-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Most ne nézzetek hülyének, de...

Szerintem olyan csúnya, ha ott is koszos.Éppen hétvégén takarítottam párom autóját, és nem nagyon tudtam ott kitakarítani, mert annyira koszos, meg olajos volt, illetve nem is fértem oda rendesen, szóval körbetöröltem.Most meg olyan hülyén néz ki, hogyha kinyitod az ajtót szép tiszta körülötte, kivéve ott, ahol az ajtó felfogatása van (szakszót nem tudok erre).

Ti ki szoktátok ott törölgetni? Illetve mi az a hely, amire mindig nagyon ügyeltek? :D


2011. ápr. 27. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
domestoszos wc kefe..
2011. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hűű, köszi :D
2011. ápr. 27. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
olajos rögöket meglocsolod brigéciollal és akkor lejön vízzel
2011. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Popsitörlő.

Univerzális és csodákra képes 300-ért (Lidl,Auchan)

Még az olajos dzsungeszt is oldja de műszerfalra,bőrülésre stb. is tökéletes.

Ki kell próbáld !

2011. ápr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam vele foglalkozni, ha már sok rajta a por letörlöm sima száraz papírtörlővel, aztán kenek oda egy másik adag gépzsírt.

A kormányra, a váltógombra és azokra a helyekre ügyelek amihez hozzáérek, azokat képes vagyok tízszer is áttörölni.

2011. ápr. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 T5- ***** válasza:

Én ott is kitisztítom. Ultra Derm-es víz, vagy Brigéciol a legjobb. Az leoldja a zsíros mocskot is, lehetőleg langyos vízzel. Ahova beérsz, ott mosogatószivaccsal (a dörzsi felével csak ésszel), ahova pedig nem, oda én fogkefével szoktam benyúlni., aztán az egészet puha száraz ronggyal áttörölni, és átzsírozni a szükséges helyeken.

Nem igazán van olyan amire kimondottan ügyelek. A tetőtől kezdve, a motortéren át, a küszöbök, a kerékjárati ívek, a beltér minden részlete. Szóval nálam nincs fontossági sorrend. Az autó akkor tiszta, ha minden cm2-e tiszta. Mondjuk fontossági sorrend valóban csak annyi, hogy pl. az ablakok meg a szőnyegek hamarabb összekoszolódnak, mint a motortér vagy a kárpitok, úgyhogy azt gyakrabban kell takarítani, de ha valami koszos, akkor nincs kegyelem. De én pl.: a felniket is át szoktam törölgetni, ha a sár beletapad, a belső felére, akkor leveszem, kimosom (egyébként meg ráz, szóval kényelmetlen is), a gumikat is száraz időben átkenem szilikonnal. Ez lehet vele szórakozni egy félnapot is, sőt, amikor az ember mindent egyszerre akar, van, hogy egy napig is kitart a takarítás. :-)

2011. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!