Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóban hátul kötelező...

Az autóban hátul kötelező bekötni a biztonsági övet? Megbüntetnek ha nem kötöm be?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, igen
2011. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Magyrországon igen, vagyis pontosabban az autó tulajdonosát vagy üzembentartóját büntetik meg, de Romániában csak elöl kell bekötni a bizti övet.
2011. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Én maradtam le valamiről vagy a második HÜLYESÉGET ír?


Azt tudom, hogy mindenhol, mindenkinek be kell lenni kötve, de hogy engem büntetnének azért, mert az utasom nincs bekötve? Én ugy tudom hogy őt büntetik.

2011. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg azt büntetik, akié az autó, illetve aki vezeti, nem az utast. Eleve egy utas lehet akár 18 éven aluli is.
2011. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Az utast büntetik!
2011. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

a mai napon hatályos Törvény szerint, ha az utas nagykorú, beszámítható állapotú és gyámság alá nem esik, úgy az utast büntetik meg, helyszíni birságot alkalmazva.

Ellenkező esetben a gépjármű vezetője a szabálysértési bírság megfizetésére kötelezett személy.

2011. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ahol van öv, ott kötelező bekötni is.

De ne azért kösd be mert kötelező, hanem mert ha valami történik, hátulról a szélvédőre repülsz, vagy ki az autóból.

Ha te vagy a sofőr, akkor meg megmondod az utasoknak, hogy kössék be magukat, mert az se lenne jó, ha a te nyakadba repülnének.

2011. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"vagyis pontosabban az autó tulajdonosát vagy üzembentartóját büntetik meg"

"Pedig tényleg azt büntetik, akié az autó, illetve aki vezeti, nem az utast."

Most akkor melyiket? Tulajdonos vagy üzembentartó? Akié az autó, vagy aki vezeti? Ennek így semmi értelme, szerintem ti sem tudjátok, miről beszéltek.


"Eleve egy utas lehet akár 18 éven aluli is."

Mondok jobbat! A vezető is lehet 18 éven aluli! Na?

Ez nem indoklás arra, hogy miért a vezető lenne a felelős az utasaiért. Nyilván ha egy 18 éven aluli nincs bekötve, akkor a szülő lesz a felelős, de az nem feltétlenül a vezető.

2011. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy mindenki tisztán lásson:


1. Ott, ha bizt. övvel fel van szerelve a gépjármű akkor kötelező bekötni (elől-hátul egyaránt).


2. Mindenki maga vállalja a felelősséget ennek elmulasztásáért, kivéve, aki a 14-ik életévét nem töltötte be (függetlenül attól, hogy vagyonnal vagy önálló keresettel rendelkezik-e), ill. cselekvést kizáró vagy korlátozó gondnokság alatt áll.


3. A szabálysértés elkövetése esetén az elkövető KÖZIGAZGATÁSI (tehát nem szabálysértési) bírsággal sújtható, melynek összege:

lakott területen belül: 10.000 Ft,

lakott területen kívül: 20.000 Ft,

autópályán: 30.000 Ft.

Ezek kötött összegek, a rendőrnek nincs mérlegelési lehetősége.

2011. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A 2. pontot rosszul fogalmaztam.


Tehát a 14 és 18 év közötti személy is büntethető, függetlenül attól, hogy vagyonnal vagy önálló keresettel rendelkezik-e.

2011. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!