Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetnek-e, ha rendőrségi,...

Megbüntetnek-e, ha rendőrségi, térfigyelő kamera környékén, elsőbbségadás kötelező táblánál egy pillanatra megállva, kitettem egy utast? Bővebben, fotóval lent!

Figyelt kérdés

Ezen a képen az alábbi helyzetet szeretném érzékeltetni:

[link]


A piros az autót szimulálja, mely a zöld nyomvonalon jön a nyílnak megfelelő irányból. A sárga pont az indexelést mutatja jobbra. Az ellenkező oldalon van egy megálni tilos tábla, de melyen az autó halad, azon nincs. Az elsőbbségadás kötelező táblánál 2 mp-et tartózkodik az autó állva, eközben valaki kiugrik gyorsan az autóból, majd az autó továbbhalad a STOP táblához. Mindez történet helyszínével szemben egy rendőrségi, térfigyelő kamera van, amiről azt kell tudni, hogy a büntetések miatt hozták létre, s már büntettek a segítségével autósokat, gyalogosokat és garázdákat (magyarul ez nem csak amolyan forgalomszámláló, ez hivatalos kamera). Elviekben 360 fokban mozog, de egyszerre csak 25-30 fokos szöget lát, majd másodpercenként jobbra ugrik picit, s így fordul körbe! Elvileg nem biztos, hogy látta az attrakciót, de ha mégis, akkor lehet-e büntetésre számítani? Szabálytalan volt-e az autós a leírtak alapján?

Köszi a válaszokat!


2010. dec. 25. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
ezért biztos nem!
2010. dec. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi válaszod!
2010. dec. 25. 07:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se! Az elsőbbségadás táblánál lényegébe üres útnál is megállhatsz egy rövid időre
2010. dec. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz ilyenből semmi, és ezt azért gondolom,mert a kamerát nem ilyen piti dolgok bizonyítására szokták-szerelték föl hanem,hogy bűncselekményeket rögzítsenek vele. Fajsúlyosabb dolgokat,pl rablás,piroson áthajtás stb.
2010. dec. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az a megállni tilos tábla annak az útnak a másik oldalán van, ahonnan jöttél, akkor rád mégcsak nem is vonatkozik, csak az arra menőkre, ahonnan te jöttél (a menetirány szerinti bal oldalon kétirányú úton amúgysem állhatsz meg). Ha meg arra az útra vonatkozik, amelyikre kikanyarodsz, akkor rossz helyen a tábla, mert kereszteződésben amúgysem szabad megállni, a kereszteződés meg oldja a tiltó táblákat.

És amúgyis: "Elnézést biztosúr, de én csak elsőbbséget adtam a balról érkező fehér gépjárműnek, a feleségem meg addig megszökött!" :)

2010. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, megnyugodtam! :) Köszi!

U.i.: Ez az egész éjféli misére való rohanás közepette volt, szenteste! :) Tolerancia! :)

2010. dec. 25. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

na hát akkor tisztázzuk a dolgokat:

- honnan tudod hogy az ott egy megállni tilos tábla? Ilyen helyen elvileg nem is raknak ki megállni tilost, hiszen kereszteződés előtt mi értelme lenne? Rád nem vonatkozhat, hiszen (ha a kép alapján jól látom) másik úton van, nem azon amelyikről kikanyarodtál

- az elsőbbség adás nem egyenlő a megállással (lsd. kresz)


- kereszteződések metszéspontjaitól számított 5 m-en belül megállni tilos (lsd. kresz)


- a megállás egyebek közt a be is kiszálláshoz szükséges ideig történő egyhelyben tartózkodás (lsd. kresz)


- a fentiek alapján (a megállni tilos táblától függetlenül) (ami számomra még mindig nem világos hova mutat) szerintem ott NEM állhattál volna meg, ez szabálysértés (bár le kéne mérni centivel azt az 5 métert.., így tehát ha nagyon akarnak, szerintem megbüntethetnek, ha szigorúan vesszük a jogszabály szövegét


- gyakorlatilag szerintem ezzel nem fognak vacakolni, ha meg igen, akkor meg menjen az egész magyar rendőrség a francba!


szóvel röviden a válasz: na a sünök tudják a KRESZ-t és genyózni akarnak akkor megbüntethetnek, de mivel olyan pitiáner az ügy, hogy több energiába kerül megírni a jelentéseket meg szarakodni vele, ezért szerintem nem lesz semmi...

2010. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!