Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor veszik le a rendszámot...

Barbi5110 kérdése:

Mikor veszik le a rendszámot a szgk-ról?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd a kérdésed? Esetleg a forgalomból kivont gépjárművekkel kapcsolatban vagy kíváncsi bizonyos jogszabályokra?
2011. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm autójáról vették le,nem vonta ki a forgalomból,az út szélén láttam meg. Ezért nem értem , hogy miért nincs rajta rendszám, mert közterületen van,és egy 3 év körüli Skoda.

Köszike a választ előre is ! :)

2011. máj. 2. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Forgalomban nem vehet részt semmilyen személygépjármű rendszám nélkül. Ha az ismerősöd autója csak áll és nincs rajta rendszám az természetesen nem kihágás, több oka is lehet hogy levette. Az egyik hogy új rendszámot kért vagy kellett kérnie (mondjuk taxizni kezd) és az okmányirodától nemsokára érkezik neki az új. Másik lehetséges magyarázat hogy egyszerűen csak azért szedte le róla ha közterületen parkol hogy ne élhessenek vissza vele, kvázi el ne lopják el a rendszámot az autóról. Az is elképzelhető hogy simán csak azért vette le mert nagyon koszos lett és elviszi lemosni külön az autó többi részétől (oké, ez elég hülye ötlet, de ki tudja).
2011. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem hülyeség amit írtál már ne hari. :D

Az ismerősöm velünk lakik egy lépcsőházban , az autója meg a város másik végén van az útszélen hagyva. Lehetséges az hogy valami pappír nincs rendben? Vagy? ...... :D

2011. máj. 2. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Így hogy nem ismerem a konkrét szituációt csak találgatni tudok. Persze, benne van a pakliban az is hogy nincsennek rendben a papírok, lejárt a műszaki (bár akkor nem kell levenni a rendszámot), de szerintem az lenne a legcélszerűbb ha tőle kérdeznéd meg ha már egy lépcsőházban laktok.
2011. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:D Köszike :D
2011. máj. 2. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!