Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson tuning help?!

Simson tuning help?!

Figyelt kérdés

nos van egy 4 sebis babettagyújtásos 70 es simsonom

vettem hozzá msot átmérő 18 asra felmart karbit (gíáriak 16 osak)

dinamikusabb, jobb lett, de

az van hogy pl. 4. be húzom neki húz faxán, fél gázik

utána semmi

ráhúzom telles gázra, és semmi...

nem húz tovább, hanem fordulat is meg minden állandó marad...

főfúvókám 90 es

driket sportlégszűrű van rajta

simán kéne 80 at menjen, nem nem teszi...kb 75 a vége...

igaz addig nagyon jól gyorsul..:P

de csak ezt nemértem, hogy félgáz után miért nem csinál semmit....miért nem pörög tovább...


2011. máj. 5. 20:59
 1/7 A kérdező kommentje:
ja am a 16 os karbival is ugyanezt csinálta azért vettük a mostanit...
2011. máj. 5. 20:59
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne akarok beleszólni de örülj neki így nemtudod széthajtani:D
2011. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
gondold meg, befele minden tud gyorsan menni, bent minden jól elég. tehát valószínűleg nem jól jut ki az égéstermék! rezonátoros kipufogót neki, lesz az 90 is!
2011. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Milyen színre ég a gyertya?? Sokat kap, vagy a sportlégszűrő a gond. Sima 50-es 2 felömlős Simsonnak sok a 90-es fúvóka, bár ki tudja.A direktlégszűrőröl meg azt olvastam hogy visszafogja a teljesítményt simónál.Ha max gázrol visszaengeded elkezd húzni vagy leesik a fordulat?? Mert akkor gyujtás probléma ha húz.
2011. máj. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

írtam hogy 70 es simson, reszelt felömlőkkel szal nem lehet sok a 90 es fúvóka....sőt

a gyertyám szép őzbarna színű :P

versenykipufogó van rajta

[link]

ehhez hasonló forma, házilag készítve, de igényesen, mert marha sok az ára így....

raktam rá sima sport kp-t is, de azzal még sz*rabb volt...


tehát az van hogy

felpakolom negyedikbe húzom neki, jó húz mint állat félgázig, utána ráhúzom teljesen, és olyan mintha semmit sem csináltam volna...marad szinte ugyanaz a fordulat, nem pörög tovább...

2011. máj. 6. 09:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit vettél 18-as karbit, az gyárilag 16-os volt és felmarták 18-ra?

Ilyeneket ne kérdezz Gyk-n mert itt nincs nagyon senki, aki ért a Simson tuninghoz (legfeljebb azt hiszi


Itt kérdezz:


[link]



Bekarburáltad egyébként vagy csak feldobtad a motorra?

A sportlégszűrőt ledobod róla, visszaalakítod gyárira és jó lesz. Vagy ha ez nem segít, akkor nem rávaló a rezó.

2011. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sry azt elnéztem hogy nem 50-es hanem 70-es.Érdekes hogy az 1-es,2-es,3-asba rendesen kipörög utánna meg nem nincs benne elég erő vagy nemtom.Vagy rossz a hőértéke a gyertyának, 70ccm 2/4 felömlőshöz NGK B9hs,vagy B8hs való.Nekem is van egy 50/4 felömlős simóm, most szerelgetem, ma vettem bele én is egy NGK B8hs-t!
2011. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!