Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TDI motorokban el lehet...

TDI motorokban el lehet használni a fáradt olajat, mint a régi Mercikbe?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a használt étolajat szereti.
2011. máj. 6. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, hogy szereti a használt étolajat...

A Tdi motorokba már nem lehet használni fáradt olajat, anno a 124-es mercikben sem folyton használták, csak ha úgy adódott és azt kibírta, de folymatos használat mellett az is tönkrevágta.

Szerintem használd az autódat rendesen, mert majd ha tönkremegy, akkor az autót fogod szidni.

A használt étolajat akárhogy szüröb, mindig marad benen némi kosz, ülepítheted is, de hosszútávon nem tenném bele.


Vw ugye?

2011. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Passat 1.9 TDi '98-as.


A fáradt olajon csak elgondolkoztam, mert tudom, hogy a W123, W124-es Merci ment vele, mert volt ismerősnek.


Az étolaj pedig egy minimális százalékban még jót is tesz az adagoló kenésének.

Ezért is becsültem azokat a dízel Merciket, mert ott még a motorolaj kente az adagolót azért is bírtak annyit és mentek mindennel.

2011. máj. 6. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem tenném bele az étolajat az tuti, mert nem véletlen alkották meg úgy, hogy a gázolaj kenje... de ha Te úgy érzed, akkor minden további nélkül, csak ne az autót szidd, ha egy adagolócserével hálálja meg a kitünö gondoskodást.

Nem akarok paraszt lenni, de felmerül bennem a kérdés, hogy minek Neked auto? Sajnálod töle azt a 6 liter gázolajat 100-on?

2011. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 pöttöm pannyka válasza:
ha a válaszoló nem ért az autókhoz ne írjon inkább orbitális baromságokat nem a szűréssel meg nem is a kenéssel van a gond , hanem az a gond az étolajjal hogy magas a gyanta tartalma ez égéskor lerakódik a motorban , ettől jobban súrlódik stbstb... ja és a tdi-motorok azért nem bírják mert a porlasztó csúcsok sokkal kifinomultabbak mint egy 40éves merciben:) azoknak a mercedes motorknak teljesen mindegy hogy mit töltesz bele ha éghető:)
2011. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!