Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szabályoz a kopogásérzékel...

Mit szabályoz a kopogásérzékelő a dízel porlasztóban?

Figyelt kérdés

De nem azt a választ szeretném hogy a " kopogást szabályozza" !


Köszi a választ.


2011. máj. 6. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom érzékeli h mikor koptak el a porlasztócsúcsok.
2011. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Ha emlékeim nem csalnak, a befecskendezés időpontját módosítja kis mértékben, ha azt tapasztalja, hogy a gyulladási késedelem nagyon megnövekedett és a dugattyú valószínűleg lökésszerű terhelést kap.
2011. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem egészen. Ha emlékeim nem csalnak, a befecskendezés időpontját módosítja kis mértékben,


Igen én is így tudom, csak azt nem értem, hogy egy mechanikus adagolón hogy tudja ezt szabályozni?

2011. máj. 7. 07:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert kell lenni rajta egy elektromos vezérlő egységnek . Milyen autó ?
2011. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Volvo v40. 1999 1.9 dízel 95 LE.
2011. máj. 8. 10:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen abba Renault motor van ,CAV vagy LUCAS adagolóval van szerelve és van vezérlője ,rgo szüksége van a tűlöket jeladóra (ez a pontos neve )
2011. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget !!!

Esetleg annyiban még tudnál nekem segíteni, hogy ha pont az a porlasztó nem működik rendesen amiben van a kopogásérzékelő, akkor az tulajdonképpen megbolondítja az egész rendszert?

2011. máj. 9. 11:06
 8/9 anonim ***** válasza:
A tűlöket jeladó szerepe a befecskendezés kezdetét figyeli ,ill ha a főtengely jeladód tönkre megy helyettesíti a szerepét. Eljár a motorod anélkűl is se az indítást nem befolyásolja ,sem a menetteljesítményt . A finom járáshoz kell mert csatolja az infót a vezérlőnek . Egyszóval nélküle is elvan a motor ..........
2011. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ÉRTEM!


Nagyon szépen köszönöm.

2011. máj. 10. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!