Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bénáztam! Lehet ebből még...

Bénáztam! Lehet ebből még gond a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Leálltam az útról egy kis köves részre, hogy telefonáljak. Utána megfordultam, de sajnos nem igazán úgy jött össze ahogy terveztem.. Az út magasabban volt mint ahová leparkoltam, szóval elég döcögős volt a megfordulás, ráadásul forgalmas volt az út, ezért igyekeztem gyorsan lerendezni a dolgot, aminek bénázás lett a végeredménye. Egy az, hogy olyan lendülettel indultam meg hogy akkorát döccent az autó azt hittem szétesik.. Kettő a kézifék is be volt húzva úgy fordultam meg.. Tudom béna voltam, aláírom, sajnos nincs még rutinom és ha kapkodnom kell mindent elrontok.. Nagyon gázul érzem magam emiatt, mert szeretnék jó sofőr lenni, csak kevés lehetőségem van gyakorolni, mivel nincs saját autóm. Ez is apukámé, azaz családi autó. Utána nem éreztem semmi változást, nem csörgött, nem rángatott a kocsi. Okozhat ez az incidens még problémát vagy "megúsztam" egy kellemetlen élménnyel?
2011. máj. 10. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megúsztad egy kellemetlen élménnyel.
2011. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Mire figyeljek esetleg út közben, ami jelezheti ha baj van?
2011. máj. 10. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:

ettől még nem lett nagy baja az autónak.


Ezért szoktam én azt mondani, hogy kb 3-4 ezer km ig üljön mindig egy tapasztalt a friss jogsis mellett, mert tud tanácsokat adni.

2011. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tűnik vészesnek, egy autó ennél többet is kibír. Hacsak nem volt a kézifék még jópár percig menetközben is behúzva.
2011. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nem
2011. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van én is ezt vallom, hogy legyen ott egy tapasztalt sofőr! Éppen hozzá igyekeztem, általában csak akkor vezetek ha ő is mellettem van (apukám). Csak most épp neki kellett elvinnem pár dolgot. A kéziféket amint megfordultam kioldottam, mert észrevettem, max 10 mpig volt úgy amíg megfordultam. Legközelebb jobban figyelek, és köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. máj. 10. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:

A behúzott kézifék nem para, max. egy kicsit többet kopott, de más gond nem lesz nyugi, én is jártam már úgy, hogy behúzott kévivel indultam és nem értettem miért nem megy a kocsi... :)


Viszont az alja odaverés már okozhat komolyabb dolgokat, persze neked kell tudni mennyire verted oda. Mindesetre ha van időd egy aknában célszerű lenne alálesni biztos ami biztos alapon.

2011. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!