Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van esélyem? Mit tennél a...

Van esélyem? Mit tennél a helyemben? Tegnap végeztem a kresszel ma reggel beszéltem elöször az oktatomal keden találkozok elöször hetente sajnos ő csak 2x tudunk gyakorolni még hátra a rutin és a forgalom

Figyelt kérdés
de kaptam egy nagyon jó mellék állást amihez muszály a kocsi és nemszeretném el utasitani! de muszály legkésöbb junius 11.én elkezdenem a munkát fogalmam sincs mit tegyek:( autom már van kis motorra van 2 éve jogsim (autot 12 éves korom ota "tudok" vezetni (most 20 vagyok) van esélyem hogy 3 hét alatt megszerezzem a jogsit?
2011. máj. 12. 20:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
eddig 1 honap telt el ismerősők szerint még van vagy 2 honap legalább tényleg?
2011. máj. 12. 20:47
 2/11 anonim ***** válasza:
ha azt akarod,h ne is legyen meg a jogsid,akkor kezdj el kocsival járni munkába.kismotorra van rutinod nem kocsira.normáis vagy?? még egy őrült lesz az utakon,aki miatt ismét a vétkes fog meghalni....
2011. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Az ismerősödnek igaza van, de az előttem szólónak is!!!

Kb. 2 hetente van vizsga, szóval szerintem minimum 1 hónap kell, de ettől inkább többre számíts.

2011. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem-nem eszem ágában sincs jogsi nélkül vezetni nem ilyenre gondoltam:) hanem hogy esetleg ha adok egy 10-est az oktatom nak szerintetek van-e esélyem hogy pl naponta 2-4 orát vezesek
2011. máj. 12. 21:20
 5/11 A kérdező kommentje:
esetleg megkérdezem még oktatom kedden hátha ráérne többet foglalkozni velem de ha nem akkor inkább nemfogadom el a munkát mert több kárt okoznák mint hasznot:) igazatok van köszönöm a válaszokat
2011. máj. 12. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi esélyed rá. Ha jól tudom, hivatalosan a rutinhoz 10-et, a forgalomhoz 20 órát kell vezetni és naponta maximum kettőt lehet. Ez, ha minden munkanap vezetsz, akkor is három hét, plusz a két vizsga az két nap. (Egy napot sem hagytál ki, ami lehetetlen.) Számolhatunk négy héttel. Ha nem vezetteti le, akkor is el kell írni az órákat valahogy neki.

Ha így menne (ami kizárt), akkor is pont június 11-ei héten vizsgáznál és onnan még minimum egy hét, mire a kezedbe veheted a jogsit, ráadásul nem biztos, hogy egyből sofőrködnöd kéne olyan jogsival, amin még meg sem száradt a tinta.

2011. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a problémád. Nagyon sok helyen van ilyen szuperintenzív tanfolyam, ahol minden nap lehet vezetni, így a kötelező órákat hamar ki lehet pörgetni. Pontosan nem tudom az NKH szabályokat, de talán még arra is van lehetőséged, hogy naponta két alkalommal (reggel és este) vezess. Mivel összesen 30 óra kell, 2*7 = 14, vagyis kb. két hét alatt ki lehet pörgetni az összeset. Még ha esetleg vasárnap nem is vezetsz, megbeszélitek az oktatóddal hogy naplózza be és kész. Így szerintem 3 hét alatt le lehet tudni, így 30 nap múlva éppen a kezedben lesz a jogsi.


Utána kell járni milyen iskolák vannak ahol csinálnak ilyet, és a konkrét iskolában rá kell kérdezni vállalnának-e ilyen feltétellel, ilyen határidővel. Mivel az iskolaváltásnak van díja, csak akkor érdemes ebbe belemenni, ha a meló ténleg jól is fizetne, így nem számítana az iskolaváltás plusz költsége.

2011. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hülyeséget írtam az előbb. Az NKH maximum szerintem napi 4 óra. Csak azért kavarodtam meg, mert egy alkalom jellemzően két óra szokott lenni, tehát napi 2 alkalom, ami így napi 4 óra. Így viszont akár egy hét alatt is meg lehetnek a kötelező órák. De az NKH-nál mindenképpen el kell olvasni a szabályt!
2011. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

oktatóm mesélte, h volt tanitványa, akor B-s jogsi kresszoktatásra is kocsival járt!

amugy ha a jol megy a vezetés, akkor nem kell végigvezetni mind a 30orát, csak a papirokat megirjátok, azt 1honap mulva már meg is van a jogsi!

ne izgulj, mondd meg az oktatodnak h mik a szándékaid.csak rajtad mulik h mennyire vagy ügyes!

2011. máj. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a forgalmi vizsga helyek ket hettel elotte mar be szoktak telni, a rutin is minimum egy hettel elotte... Mar most idopontot kene kernie forgalmira, de amig a rutin nincs meg, addig meg ki se mehetnel forgalomba gyakorolni.

Raadasul meg mi van ha megvagnak?

2011. máj. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!